Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy műnövenyes akváriumok...

Egy műnövenyes akváriumok milyen gyakran kell takarítani?

Figyelt kérdés

100l-es az akvárium


150l-hez való megbízható UV-s szivacsos szűrő


Fűtés is van


18 kis méretű rajhal van benne

2 betta


Nincs benne túl sok, az akváriumi víz se kezdő víz vegyszerezés is megfelelően meg volt nem ez a kérdés.



2021. dec. 22. 17:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Én kb 2 hetente szoktam, de csak kevés vízcserével. Mindkét betta hím?
2021. dec. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
2 nőstèny
2021. dec. 22. 17:58
 3/10 anonim válasza:
0%
Ha raksz bele 2 db házmester halat az takaritja az akvárium üvegét , viszont kettő hetente illik kitakaritani . Az akváriumból merj ki egy pár liter vizet egy edénybe , a halakat merd ki hálóval . Öntsd ki a maradék vizet , a már kiszedett halakra is önthetsz belöle ha kevés nekik , aztán a kavicsokat ( gondolom van benne ) erősen mosd át meg az egyéb kiegészítöket is ami az akváriumban vannak ( lélegeztető , vízmelegitő , hőmérő stb ) .Ha van benne élő növény azt külön kell rakni , esetleg tisztitani folyó viz alatt de a hőfokra figyelj mert olyanban kell zuhanyoztatni mint amennyi az akváriumban volt. Ha már kész vagy a tisztitással akkor minden mehet vissza az akváriumba . Kavics , eszközök , majd a viz ami szintén abban a hőfokban van mint amilyen volt benne . Majd a halacskák és a nővény abban az esetben ha van . Jó munkát ! Ezt már mind tudtad ? Ja , bocs , bele jöttem az írásba . A házmester halat gondold át , nem ragadozó . Nem igényelnek külön figyelmet .
2021. dec. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
36%
3 havonta takarítom...
2021. dec. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%

Ez ebben a formában megválaszolhatatlan kérdés, amíg nem tisztázott, mit értesz takarítás alatt.


A 3-mas választ jelentettem ugyan, de valószínűleg nem fogják törölni, mert a moderátor nem ért az akvarisztikához, de légy szíves hagyd figyelmen kívül, mert ha úgy csinálod, 3 különböző módon nyírhatod ki az akváriumot.


Egyébként ilyen szétszedős mértékű takarítást talán 2-3 évente ha(!) meg kell ejteni, persze akkor se így , mert ha az aljzatot kimosod, akkor a szűrőt szigorúan tilos, plusz a vízből az összeset meg kell menteni, amit csak lehet.

Bele mehetnék még részletekbe, de nyilván nem fogok ide leírni egy könyvet.

Amire figyelj: ennél több halat semmiképpen, mert NINCS olyan hal, ami tisztít, pláne nem egy házmester.

Valamit a szűrő UV-ját csak erősen indokolt esetben használd, akkor is kizárólag kúra szerűen! Hosszú távon ne!!!


Egyébként a szokásos rendszeres részleges vízcseréket kell végezni, aljzatporszívózással, kb. heti 30% állott vízzel cserélve, de ha már van akváriumod, akkor ez gondolom evidencia.

2021. dec. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

" vegyszerezés is megfelelően meg volt "

Ez roppant megnyugtató! :D

2021. dec. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

6 megfelelően szót úgy értem, hogy a leírás alapján utánna volt vízcsere is.

3 válaszát én se veszem komolyan.

2021. dec. 22. 20:40
 8/10 A kérdező kommentje:
Egyébként az normális ha a betták nekitámaszkodnak a díszek el és csak úgy vannak? Gondolom azért van ez így mert kis akváriumban voltak és még ahhoz vannak hozzászokva, de ez változhat?
2021. dec. 22. 20:41
 9/10 anonim ***** válasza:
67%

Pont nagy akváriumban nem normális, bár tény, hogy mindenféle környezetváltozást meg kell szokni.

Ha esetleg még írnál, felsorolhatnád ezeket a vegyszereket, pláne, hogy utána volt vízcsere...

Mert ha még vízelőkészítő, az rendben van, de azt pont vízcsere előtt kell csinálni.

Így most már elképzelni nem tudom, milyen vegyszer jöhet szóba, pláne leírás alapján.

Vagy akkor ezek szerint volt valami komoly betegség?

....nem mint ha amúgy különösebben érdekelne, hiszen nem ez volt a kérdés. :) Nem az én érdekem tudni ezt.

2021. dec. 23. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

9

Öreg halaim szép sorban el-el tűntek nem találtam meg a tetemüket, karácsonyra rendbe tettem az akváriumot. Leszedtem a 1/3 vizet és utánna inkább tettem bele egy kis vegyszert még a halak elött és utánna leszedtem a még annak a víznek az olyan 1/3-át megint ahogy a csomagoláson is írja. Utánna tettem bele a halakat miután már állt a víz. Az aljzatot nem mostam át abban élnek a hasznos bacik is.

2021. dec. 23. 09:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!