Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha születnek nekem kis bettáim...

Ha születnek nekem kis bettáim akkor el tudom őket adni?

Figyelt kérdés

Elméleti kérdés:

Ha nekem egy hobbi akvaristának összejön egy betta párrzás és sikeresen megnőnek a kicsik akkor el tudom azokat adni?



2022. jan. 3. 18:01
A kérdező szavazást indított:
El lehet adni azokat nagyon könnyen
Nehezen lehet eladni mert nem vagy tenyesztő
Ingyen el lehet őket ajándékozni pénzért nem viszik
Ingyen se kell senkinek
21 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ.

Egy szép ritka színű bettára lesz kereslet.

A szokásos 12-egy tucat kékeslilára nem.

2022. jan. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És valahol meglehet egyeltalán hirdetni őket? És a sarkon lévő állatbolt megvásárolja őket ha szép?
2022. jan. 3. 21:42
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha tényleg különlegesek, akkor elég ha felteszel a szülőkről egy képet valamelyik akvarista fórum adok-veszek topikjába. Vagy a kicsikről ha már akkorák, hogy látszik a színük meg az úszó formájuk.
2022. jan. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Talán valami fb. csoportba el tudod adni. De csak ha szép.


Az akvarisztika, magyarországon csak egy hobbi. A beforgatott pénzedet nem tudod kivenni belőle.Akkor van némi esély, ha tényleg valami ritkaságot sikerül szaporítanod. De annak meg ugye ára van. A szülőkhöz hozzájutni is költséges, (meg nehéz is) a szaporulattől megszabadulni az ára miatt megint nyügös.


Kereskedésbe lehet beveszik. Én rendszeresen hordok be túlszaporulatot. De nálunk nem fizet kp-t, hanem levásárolható. Táp, kellékek, növény stb.

2022. jan. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

4

Miért nehéz hozzájutni a szülőkhöz? Az állatboltban kapható fiatal szinte még gyerek egyedek nem jók?

2022. jan. 4. 13:31
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

4vagyok.


Azért mert az "tömeg" hal. De ha pl egy nagyon különleges mondjuk mittomén hupililasárgacsíkosfoszforeszkáló bazinagy fátyolos egyedet szerzel, és azt szaporítod, az már érték. Szinte ugyanaz a felállás mint a guppiknál. Standard guppinak nincs értéke, eladhatatlan.

2022. jan. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ha pár száz forintért is, de el tudod őket adni.

Nekem az algaevőim szaporodnak nagyon gyorsan. Sokan ingyen hirdetik őket, én 200-300 forintokért és 10-20 darabjával viszik őket. A közeli állatkereskedésben brutál drága minden. Ha 4 centisek lesznek, egy másik városban leadom őket x összegért/kajáért/stb. Lehet alkudni a tulajjal.

De szerintem szaporítás előtt mindenképp hívd fel az állatkereskedéseket hogy bevennék-e őket.

2022. jan. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A nálam lévő boltban 2000 forint a nőstény és a ronda hímek és 6000 a szép hím. Akkor ha mondjuk 500 forintért adom a hímeket akkor ezt megvennék?
2022. jan. 7. 10:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!