Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Téli álmot alszanak, vagy...

Téli álmot alszanak, vagy valami baj van?

Figyelt kérdés
Karácsonyra kaptam egy akváriumot, amit pár napra rá össze is szereltünk, és nem olyan régen kaptam bele két alma, két fekete bödön, és két hagymacsigát (meg még egyet, aki az egyik almacsigán utazott, és még picike). Az almacsigák és a picike teljesen rendben vannak, de a másik négy nem igazán akar se kajálni, se mozogni. Ha megmozdítom őket mozognak, de nem akarom bántani őket, hátha alszanak. Átraktam őket egy befőttes üvegbe (ugyanazzal a vízzel mint ami az akvában van) és most mind a négyen bementek ugyanabba a "sarkába" az üvegnek. Van valami bajuk, vagy csak alszanak? Ha alszanak, mikor és hogyan ébresszem fel őket? Olvastam, hogy három évig is aludhatnak, de fel szabad ébreszteni őket. (A "Ha nem értesz hozzá, minek tartasz állatot" kommentekből csak akkor kérek, ha mellette segítesz is <3)

2022. jan. 11. 16:00
 1/4 A kérdező kommentje:
Update: Az egyik fekete elkezdett mászni
2022. jan. 11. 16:02
 2/4 anonim válasza:
100%
lehet, hogy alszanak, ne piszkáld őket.. ha haldokolnak, nem hinném, hogy tudsz bármit csinálni, de ha nem is esznek, akkor közel 99% hogy valami "téli álom" szerűséget észlelsz, mivel valószínű, hogy belakmároztak"":D
2022. jan. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi <3
2022. jan. 11. 16:43
 4/4 A kérdező kommentje:
Újabb update: mindkét fekete elkezdett mászkálni, anélkül, hogy bármit is csináltam volna velük, szóval visszatettem őket az akvába
2022. jan. 11. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!