Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az állatkertekben is alszanak...

Az állatkertekben is alszanak téli álmot az állatok?

Figyelt kérdés

Azokra a fajokra vonatkozik a kérdés, amelyek a természetben téli álmot alszanak.


Úgy tudom, hogy a téli álomhoz nyugalmas, rejtett hely kell, ami az állatkertekben nem adatik meg (most vonatkoztassunk el a vírushelyzettől).



2021. márc. 5. 16:25
 1/5 anonim ***** válasza:
63%
Persze, minden tavasszal hír hogy xy állatkert medvéje mit látott a téli álom után.
2021. márc. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És ilyenkor hogyan gondozzák az állatot? Gondolom nem lehet zavarni, mert belepusztul. Hogy nem ébred fel a zsivajtól a téli álmából?
2021. márc. 5. 16:35
 3/5 anonim ***** válasza:
61%

Ha felébred, akkor visszaalszik. Dehogy pusztul el. :)

Egyébként mi rosszat írtam, hogy kaptam is a mínuszt? :)

2021. márc. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
66%
azt hitték gúnyolódsz
2021. márc. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Buran ***** válasza:
100%

[link]


[link]


Állattól függő. Ha akarnak, alhatnak téli álmot, ha nem, akkor az állatkert mindent megtesz, hogy a legoptimálisabb körülményeken lehessenek.


A Budapesti Állatkertnek amúgy nyugodtan írhatsz részletekért. Az én tapasztalatom, hogy extra segítőkészek és jófejek, tényleg küldetésüknek tekintik, hogy ne csak bemutassák az állatokat, de ismereteket is terjesszenek.

2021. márc. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!