Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Számitógépes folyadékhűtés...

Számitógépes folyadékhűtés akváriumi vízzel - lehetséges?

Figyelt kérdés

A kérdés azért ebbe a rovatba került, mert elsősorban az érdekel, hogy a halak bírnák-e, illetve mire kell nagyon odafigyelnem a halak szempontjából - persze hozzáértő gépzsenik válaszait is szivesen várom, hogy aa folyadékhűtésnél mire kell figyelnem.

Szóval azon filóztam hogy nem is arra fizetünk rá sokszor, hogy nincs elég energia a lakásban hanem arra, hogy az orssz helyen van...így jött az ötlet hogy télen akváriumi vízzel hűteném a procit, így a halak vizét is olcsóbban melegíthetem mert nem menne annyit a fűtőtest.

A gép processzora amit így hűteni szeretnék 95 wattos ( AMD 9650 ), 70 foknál nem termelhet több hőt - akkor ugyanis szépen elfüstöl. Az akvárium közvetlen mellette lesz, 290 literes csöppség, és nagyjából fél méteres szintkülönbséggel. A kérdés kiírása kicsit sántít, mert természetesen nem pont az akvárium vizét akarom használni - pl az algásodás miatt sem -, hanem lenne külön hűtővíz ami kering majd a proci és az akvárium közt. Úgy gondoltam, hogy ha a meleg víz tényleg nagyon meleg - halaknak persze, 30-35 fok körüli - akkor esetleg csinálnék az akváriumba egy eszközt, ahol az akváriumi víz nagy felületen találkozhat a hűtővízzel, amitől az le is hülhet, illetve a halak nem tudják úgy megközelíteni, hogy nagyon meleg vizet kapjanak. ( itt arra gondolok hogy az eszköz belsejében létrehozok egy gyorsabb áramlást, így forró kilépő vízsugár se lehetséges.

A terv persze kicsit kezdetleges meg minden szóval azért kérném a segítségeteket. Hány fokos az a víz aminek a procit érnie kell, hogy az elég jól lehüljön? Kell valami kiegyenlítő tartály? Mennyire lenne hatásos az egész?

Előreis köszönöm szépen az ÉRTELMES válaszokat.


2010. szept. 9. 17:57
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Figyelj. Szerintem teljesen okés lehet az ötlet, viszont sok dolognak kell megfelelni. Értem, hogy nem az akvárium vize megy a prociba, viszont szerintem nem éri meg. Túl bonyolult és sok a hibalehetőség.


Úgyhogy ha a rossz energiákat szeretnéd felhasználni jóra, akkor inkább kapcsold le a lámpát vagy zárd el a vizet fogmosás közben. :)

2010. szept. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

fuckyeahgyakorikérdések, nagyon jó az oldalad, csak kár, hogy szar. De nyugodtan mehet szerintem, senkit nem érdekel.


Kérdésre visszatérve, tényleg nagyon körülményes, nagyon nehezen megvalósítható, ha van időd és pénzed rá, akkor várjuk az eredményt, ha bejön megveszem:) Ha csak spórolni akarsz vele, én is a lámpás megoldást javaslom, de a vállalkozó szellemet nem szabad leszólni!

2010. szept. 10. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Nem olyan bonyolult ez, csak kicsit zavaros az elképzelésed :) Csináld így:


Készítesz egy ZÁRT hűtőrendszert, pont olyat, amilyen az alap vízhűtés, csak a hőcserélő részre nincs szükség, ahol leadná a meleget. Hőcserélőként az akvárium fog funkcionálni. Feltekersz pár méter vékony falú csövet és berakod hátra az akváriumba, ahol nem látszik. Ezen áramoltatod át a vízhűtés vizét. A hűtővíz meg leadja a hőt az akváriumnak.


Kizártnak tartom, hogy egy processzor túlfűtene 270 literes akváriumot, sőt, szerintem max 1-2 fokot ad neki.


28 fokig jó az akvárium. Hajrá :)

2010. szept. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Na köszönöm a válaszokat, gondolkoztam közben az ötleten.

Úgy gondolom, hogy ha a CPU 95 Wattjából csak hatvanat sikerül átnyomni az akváriumba, már megérte. ( ki a kicsit nem becsüli, tudjátok... :-) )

Arra gondoltam, hogy amúgyis külső szűrőt akarok majd akváriumhoz, tehát az egyik kör - az akvárium vizének a pumpálása - már meg van oldva, és nem is lenne plusz kiadás. És nem is az akváriumba akarom a hőcserélő modult, hanem az akváriumon kívülre egyet úgy, hogy ami víz jön ki a szűrőből találkozna a gép hűtőfolyadékával. A hűtőfolyadékot meg szerintem egy olcsóbb vízpumpa - vagy akár olcsóbb használt külső szűrő hajhatná. Szilikon csövet nem tudja valaki, hogy hol lehet venni? És olyan anyagot ami biztosan leszigeteli a csövet, hogy még véletlenül se csöpöghessen víz a gépben a csatlakozások mentén?

2010. szept. 10. 14:02
 15/17 Salx Narval ***** válasza:
100%
Szerintem sem lesz lényeges hőmérséklet emelkedés az akváriumban és a kellő hűtést is biztosítja a 26-28 fokos víz.Én a szűrő egyik rekeszébe (vízlágyító)műgyantát tennék, talán még egy zeolitos rekeszt is csinálnék és innen közvetlenül csatlakoztatnám a AMD-re majd vissza az akváriumba.A gyantát 2-3 havonta regenerálni kell konyhasóval, ez kipucolna minden bacit algát a csövekből.Szerintem a halaknak is jót tenne a lágyabb víz.Az enyém így működik, csak nincs beiktatva a számítógép.:D
2010. szept. 11. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Salx Narval ***** válasza:
100%
Azt elfelejtettem leírni, hogy a szilikon slagok legjobb csatlakoztatási módja, a roppanó bilincs, vagy a csavaros csőbilincs.Keresd a szerelvény boltokban OBI, vasbolt, stb.
2010. szept. 11. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
A túlfűtéstől nem kell félned, mert ekkora akváriumokba 300 Wattos fűtőt szokás tenni. Vízhűtéshez a Hydor Seltz L20-at ( [link] szokták használni, mert mindkét ágán jól rögzíthetőek a csövek.
2010. szept. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!