Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Darakór kezelésére gyógyszer?

Darakór kezelésére gyógyszer?

Figyelt kérdés

Vettem 2 új halat a hétvégén , betettem őket az akváriumba és ma észrevettem több régi halon is fehér kis pontokat. Úgy látom dara kór lehet.

Ennyi halat nen tudok külön tenni, csak egy 50 literes nevelő akváriumom van pluszba...

Milyen gyógyszert lehet beletenni az akváriumba ami nem árt a többieknek?

Az ár nem számít


2022. jan. 31. 17:54
 1/8 anonim válasza:
100%
https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__.. hátha segít valamit írják a sót is illetve a malahacitzöld nevű szert de másnap 30%-os vízcsere ajánlott
2022. jan. 31. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
emeld meg a hőmérsékletet, tegyél sót a vízbe, ne kapcsolj világítást, etetést másnaponta szolidan, vízcsere talajszívóval naponta.
2022. jan. 31. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségét


Van értelme kivenni a kisebb akváriumba pár egészségesnek tűnő halt vagy rajtuk is kijön úgyis/felesleges stressz?

Van pár drágább l-es harcsa, akik most még tisztának tűnnek

2022. jan. 31. 19:12
 4/8 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Ha hülyeséget mondok akkor ordítsátok le a fejem mert lehet rosszul emlékszem dolgokra de amennyire tudom darakór esetén sajnos az egész akváriumot kezelni kell mert mindenhova szétterjed a parazita. A hőfokot felveszed kb 28 fokra, a vízbe tehetsz sót (azt hiszem 10 literenként egy csapott evőkanálnyi jódmentes só) meg valamilyen gyógyszert útmutató szerint (parakill, baktopur, malahitzöld, ilyesmik, de ha nem vagy biztos akkor ne kombinálva). Közben nem etetsz legalább egy hétig, utána is csak fokozatosan pár naponta egy keveset mert ilyenkor a szűrőbacik is kinyúlnak. Vízcsere mehet talajporszívózással, azt hiszem a napi vagy kétnapi 30-50% sem túlzás. A gyógyszert a cserevízhez adagolva pótolod. A melegebb víz és a visszaesett szűrés miatt figyelj oda a gázcserére (felszín fodrozódására).
2022. febr. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Salx Narval ***** válasza:
100%
Igen az egész akváriumot kezelni kell. Külön akváriumban is lehet de ez esetben minden halat ki kell venni és min 2 hétig nem kerülhetnek vissza a helyükre, ilyenkor az eredeti akváriumban csak a hőfokot kell felvinni, gazdaállat hiányában kb 1-2 hét alatt elpusztul minden parazita gyógyszer nélkül is. Kevés akvarista tud stresszmentesen 1-2 hétig megfelelő helyen gyógyítani egy akváriumnyi halat ezért én ezt a megoldást nem javasolnám. Ahogy írták 28-30 fok, szellőztetés és 2 naponta részleges vízcsere arányosan pótolva a gyógyszert stb. Malachit-Metilénnel, Parakill-Dezinfektel keverhető de önmagában elég a Malachit vagy a parakill is ill márkásabb szerek is használhatóak. A só főleg abban az időszakban ajánlott amikor még nincsenek pöttyök de már dörgölőznek a tárgyakhoz, ez esetben meg is előzhető vele a kór kiteljesedése, később már bizonytalan eredményt hoz a biztonságosnak ítélt dózisban de kétségtelenül lassítja a rajzókat.
2022. febr. 2. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Salx Narval ***** válasza:
Arra figyelj, hogy a Parakill Turbó semmivel nem kombinálható csak a sima Parakill, pl ez esetben Aquafuránnal és a fent már említett Dezinfekttel.
2022. febr. 2. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a segítséget, már gyógyulgatnak. Két halon van 3-4 kis pont és annyi. Szerencsére mindenki túlélte

(a kérdés kiemelésére véletlenül nyomtam rá)

2022. febr. 4. 19:09
 8/8 anonim ***** válasza:
69%

Örök hiba!!! Minden halat karanténoztatni kell min 1 hónapig, áttelepítés előtt, sokak szerint hülyeség, tapasztalat hogy nem, volt hogy a neonokat betettem a 200-asba 1 hónap után, aztán egy kettőn megjelentek fehér foltok - nem darakór volt, nem tudom mi - visszatettem őket a 60 literesbe és baktopurral kezeltem őket, el is tűnt róluk.

A halaknak minden stressz ami hirtelen hely és környezetváltozással jár, amikor a kereskedésből hozom őket zacskóval, mindig viszek egy 12 literes vödröt, rakok bele törülközőket aztán azokra teszem a zacskót, majd még le is takarom hogy azt higyjék éjszaka van, kevésbé lesznek stresszesek és kevesebb oxigént is használnak el.

Áttelepítés során - karanténoztatás után - azt tudom tanácsolni, miután megkergetted a halakat hálóval, stressz nekik - miután megfogtad őket a hálóval, kicsit hagyd őket benne 1-2 percig, hogy lenyugodjanak, persze a hálót tartsd a vízben, aztán 1-2 perc elteltével átteheted őket a nagyba, sajnos mindig van olyan hogy 1-2 hal elhullik, de aki akváriummal foglalkozik, ezt bele kell kalkulálni. Folytonos tapasztalás az egész.

2022. febr. 6. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!