Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vakarózó betta?

Vakarózó betta?

Figyelt kérdés

3 napja vettem egy alapból fekete betta halat. Gyönyörű, halfmoon példány, hibátlan. Azonban amióta nála van rendszeresen az üveg mentén, fejét annak simítva úszik, a talajhoz, abba beleforog. Majdhogynem hempereg (kb mint egy kutya). Aztán simán folytatja a kis életét, úszkál. Semmi más tünete nincs, az úszói is sérülésmentesek, semmi kopás, vagy pikkely bibi, hatalmas étvágya van (szúnyoglárva, bettagram, nutrafin), tökre örül nekem (mert kaját adok, tudom), követi az ujjam, barátságos, nem fél, lágyan úszkál oda-visszákat, vagy fel-le... senki nem spannolja őt (kivéve én, aki egész nap szugerálja).

Daarkórra gyanakszom, de a fekete fején csak látszanának a fehér pöttyök. Két ancival él együtt, azok vígak már több, mint fél éve. Tippek? Ha most adok neki parakilt, de közben kiderül, hogy egészséges, ez csak valami hóbort nála (az előző az szabályosan fekve aludt, és sokáig húzta... meg sem lepődnék rajta, ha ez is tök normális lenne amúgy), akkor lehet baja a kezeléstől?



2022. febr. 6. 19:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Valami irritálja, ennyi. Nem kell ehhez darakórosnak lenni, elég a vacak vízminőség is. 3 nap nem hosszú idő, lehet boltból hozott ammónia égés is, de azért én nagyon örülnék, ha részleteznéd a jelenlegi tartási körülményeit.
2022. febr. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor majd abbahagyja? Adjak neki bármit? Ha adok neki parakilt, de közben nem beteg, lehet baja?
2022. febr. 6. 19:46
 3/5 Tevenyereggyarto ***** válasza:
3 nap nem sok idő, tényleg lehet a boltból hozott valamit. HA! megfelelőek a tartási körülmények akkor gyógyszer nélkül is elmúlik. De azért tartsd szemmel nehogy mégis… de még akkor se gyógyszerezz ész nélkül hanem pontosan határozd meg a betegséget és szakszerűen, célirányosan kezeld.
2022. febr. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nehéz meghatározni, mert csak vakarózik és csak a talajhoz…
2022. febr. 6. 21:38
 5/5 anonim ***** válasza:
Úgy olvastam, hogy vakarózó tabletta... :)
2022. febr. 9. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!