Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha zeolitot akarok tenni a...

Ha zeolitot akarok tenni a szurobe ammonia megkotes celjabol, azt a keramia darabok melle vagy helyett kell tennem?

Figyelt kérdés
Illetve a kesobbiekben szukseges ezeket cserelni idonkent vagy elmehet addig amig jo a szuro? Hiszen ha cserelnem menne a kukaba a bacikultura. Csak a mennyiseg miatt kerdezem. A meret is mindegy ilyenkor (zeolit merete)?
2022. febr. 8. 06:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem fölösleges a zeolit. Ha valamiért hirtelen megnő az ammónia szint (pl elpusztul egy lakó és későn veszed észre) akkor elsőnek szűntesd meg a forrást, majd csinálj 20% vízcserét. Ha kell, a vízcserét ismételd meg másnap.

A szűrőben a nitrifikáló baktériumok elvégzik a többit, az ammóniát nitritté, majd nitráttá bontják. Szóval semmiképp se piszkáld.

2022. febr. 8. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
100%

Szia. Szerintem is felesleges, illetve az csak tűzoltásra jó, maximum.

Egy jól működő akváriumban nem kell ammóniát megkötni, az egyensúlyra kell törekedni.

Egyébként miből gondolod, hogy szükség van rá? Mennyi az ammónia az akvában?

2022. febr. 8. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem tudok szamot mondani, ma rendeltem meg a teszter lapokat amik azt is kijelzik, az tunt fel hogy par hal eleg sokat van a vizfelszin tetejen es neha pipalnak. Vizcsere van, a szurom megfelelo, klormentesitett 1-1,5 napot allott vizet kapnak cserenek (30%) szoval nem tudom mi lehet a gond
2022. febr. 8. 12:12
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem pont a vizfelszin tetejen vannak, altalaban 2-3 centivel alatta
2022. febr. 8. 12:13
 5/6 anonim ***** válasza:
Pipálás lehet attól is hogy sima a felszín, vagy mozog a teteje?
2022. febr. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Zöldfülű Törpe ***** válasza:

"vizcsere van"


Ne haragudj, de megkérdezhetem, hogyan csinálod? Pontosan írd le, lépésről lépésre, ne hagyj ki semmit. Mert sajnos ez olyan, mint amikor én azt mondom, hogy megmetszettem a fákat. Csak én tudom magamról, hogy nem jól csinálom. Sokan azt hiszik, hogy mindent jól csinálnak, aztán kiderül, hogy mégsem. Nem azt mondom, hogy te közéjük tartozol, de ha elmondod hogy mit hogyan csinálsz, abból csak előnyös származhat, mivel a tapasztalt szemek egyből kiszúrják a hibát.


"a szurom megfelelo"


És újra: ne haragudj de ez meg olyan, mintha én azt mondanám, persze, el tudom hozni a mosógépet, van autóm. Csakhogy a mosógép akkor sem férne be a Fiestámba, ha lehajtanám az ülést.

Remélem érted. Jó sok kérdésre várom ezzel kapcsolatban a válaszod:

Mekkora az akvárium?

Milyen és mennyi állat van benne?

Növényzet mennyisége, fajtája?

Milyen az aljzat?

Hogyan és mivel etetsz?

Növénytápot használsz-e? Mennyit?

Milyen típusú szűrőd van? Milyen szűrő anyag van benne? Fodrozza-e a vízfelszínt?

Milyen a világítás?


Amióta pipálnak a halak csináltál vízcserét? Mert ha nem akkor egy 50%-os csere most jó lenne. Persze csak pihentetett vízzel, esetleg ha van vízelőkészítő, az jó lenne mert akkor nem kell várni egy napot pihentetéssel.

2022. febr. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!