Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nagyon algásodik az akváriumom...

Nagyon algásodik az akváriumom, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
55 literes, egy betta van benne jelenleg meg egy adag csiga. A dekorációkat, a növényeket, az akvárium falát, mindent belep. Hiába takarítom le, két nap múlva újra ott van. A növényeket is próbáltam ritkítani, nem segített. Egy alganyaló harcsa vagy valamilyen algaevő csiga beszerzése javítana a helyzeten? Vagy van erre valami szer?

2022. febr. 25. 16:55
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%

Ja, még annyi, hogy ha mindenképpen locsolni akarsz valamit, akkor max egy kis easy carbo-t. Akár fecskendővel a legalgásabb részekre. A növényeknek vagy semleges, vagy jót tesz, az algák utálják.


Meg van olyan városi legenda, hogy iktass be a világításba egy óra sötét szakaszt. Ha időkapcsolóra van kötve a világítás, ez könnyen megoldható.

Oszd meg 4+4 vagy 5+4 órára, félúton egy órás szünettel.

A növényeknek meg se kottyan, de az algákat ez állítólag stresszeli.

2022. febr. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
84%

Így van, egyik napról a másikra ne várd a csodát, én meg legalább egy tő stem növényt beültetnék, esetleg ha tudnál kérni egy marék békalencsét vagy kagylótutajt, az is segítene.

És ne etess. Nem fog a betta sem éhenpusztulni, sőt, ha elég apró a csiga, akkor le fogja vadászni.

2022. febr. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 Zsofi1972 válasza:
Erősebb szűrő kell...ennyi
2022. febr. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!