Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sziámi harcost lehet együtt...

Sziámi harcost lehet együtt tartani neonhalakkal?

Figyelt kérdés
Azt hallottam,hogy bedepizik a betta ha egyedül tartják...viszont anyámnak volt bettája és azt egyedül KELETT tartani,mert mindent kinyírt maga körül.Most akkor mi az igaz? Szeretnék majd egy kissebb akváriumot egy sziámival,de nemtom hogy vegyek-e valamit mellé...
2010. szept. 12. 15:08
1 2
 1/11 anonim válasza:
9%
nem érdemes. nekem is megtépi(volt hogy megölt 1-et 2-t) a többi fajta halat. Csakis betta fiút-betta lánnyal!!
2010. szept. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Harrr ***** válasza:
9%

Régen volt akváriumunk, és az állatkereskedésben rámsóztak egy sziámi harcost. Nagyon tetszett, szép volt, de megkérdeztem, miért harcos? Azt mondta az eladó ááá az csak egy név.

Hát... nem.... Egyedül a neonhalakat nem tudta bántani, azok elhúztak előle. Ja, és a 15 centis harcsát hagyta még életben. De csak mert azzal nem tudott kikezdeni. :D Viszont a többi halat megtépte...

2010. szept. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Gerbilgirl ***** válasza:

Helló!


Én régen tartottam bettát, viszont nálam nem bántott senkit sem, pedig én olyan mixet csináltam halakból XD

( neonok, guppik, platti, valami zebra halacska ( szürke illetve rózsaszín változat ), valami házmester ( az eladó nevezte így én meg elfelejtettem a nevét hirtelen :D ), vitorláshal.... ).

2010. szept. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem eggyütt van a neonokkal,csak az akvárium 100 literes.
2010. szept. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 kzs ***** válasza:

Igazából az a helyzet, hogy a Betta viselkedése elég kiszámíthatatlan. Van úgy, hogy semmi baj vele, de az is előfordul, hogy nem lehet vele bírni.

Nekem különben mindig volt Bettám, egy 200 literes akváriumban tartottam más fajú halakkal, és soha semmi baj nem volt vele. Ahonnan a legutóbbit (egy Betta hímet) vettem, nyugodtan úszkált neonhalak között, és remekül elvoltak együtt - akárcsak nálam, a 200 literesben.

Szóval kedves Kérdező, próbaszerencse! (de szerintem nem lesz gond.)

2010. szept. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

"Ahonnan a legutóbbit (egy Betta hímet) vettem, nyugodtan úszkált neonhalak között, és remekül elvoltak együtt"...

Nekem ez is újdonság,mert eddig akármelyik állatkereskedésben jártam,mindíg külön tartották őket egy kb.2 dl-es kis "pohárban",vagy elkülönítve az akváriumban a töbi hal mellett...

De akkor ezek szerint halfüggő az egész.

Köszi a választ mindenkinek! :)

2010. szept. 12. 15:58
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem 35 literesben volt neonokkal, soha nem bántotta, mégcsak meg sem kergette őket. Aztán nagyobbra váltottam, vettem új halakat és akkor már külön került, mert pont ő volt az, akit bántottak.
2010. szept. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha a betta hím megépíti a habfészkét, akkor az első, akit megöl az a be nem ikrásodott nőstény.

Ha megépíti a habfészkét, akkor azt védeni fogja. Akik panaszkodnak, hogy milyen harcias:

- nem látták, hogy komolyan megtámadott volna valaki, de ha már harcoshal a neve...

- először vettek egy bettát, mert kicsi akváriumok van... aztán a kicsibe vettek még halakat

- szárított sz@rral etetik

Sok kereskedésben azért tarták pohárban, mert a hímeket tényleg nem lehet osszerakni, a nagyobb halak viszont megtéphetik.

2010. szept. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszi nektek is :) Amúgy 20-25 literes akváriumot szeretnék majd,mert teljesen kezdő vagyok.Ezért is gondoltam a sziámira,mert egyedül is nagyon szépen mutat,meg viszonylag igénytelen. És a legtöbb válaszoló nagy akváriumban (100-200l-es)tartotta együtt a halakat mint leírták úgyhogy gondolom a nagy hely is elősegítette a békés együttélést.(szóval gondolom nekem nem menne a több hal egyszerre)
2010. szept. 12. 21:13
 10/11 anonim ***** válasza:

Egy nagy akváriumban több helye marad, a többi hal több helyre el tud bújni, tehát kevesebb a baj vele.

Kezdőként viszont nem ajánlom a 25 literes akváriumot, csak ha egyedül tartod a bettát. A többi halnál minimum az 50 liter, minél kisebb az akvárium, annál több gondod lesz vele, annál valószínűbb egy halpusztulás.

2010. szept. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!