Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Neonhalakkal együtt mely más...

Neonhalakkal együtt mely más halak tarthatóak?

Figyelt kérdés
és ezt tekintve darab/liter -től függően írjatok nekem pár tippet. Válaszokat előre is köszönöm!
2011. ápr. 10. 22:30
 1/8 anonim ***** válasza:

10 darab neonhalnak 50 liter a minimum, ennél kisebb akváriumban illetve darabszámban nem tarthatóak.

Ekkora helyen elfér mellettük egy sziámi harcoshal, nagyon nagy jóindulattal.

100 literes akváriumban már jól társíthatóak békés, kistestű halakkal, mondjuk 10 dánióval, ékfoltos razbórával, lazacfélékkel, esetleg mézgurámi párral, vagy 1 hím és 2-3 nőstény sziámi harcoshallal.

Társíthatóak még ekkora helyen páncélos harcsákkal, karcsú díszmárnákkal, törpe szívóharcsákkal, ancistrusokkal.

2011. ápr. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Salx Narval ***** válasza:
62%
Én gond nélkül tartottam neonokat, vitorlásokkal, diszkoszokkal, gurámikkal, ramikkal, ancikkal, páncélosokkal, zebrasügérekkel, paradicsomhalakkal,kistestű lazacokkal és razbórákkal, szinte az összes elevenszülővel, dániókkal, kisebb testű díszmárnákkal, ( egy alkalommal, kifogtam egy bolond szumit, ő előszeretettel kergetett minden halat :D,egyedi esetről lévén szó, velük is próbálkozhatsz.Itt megjegyezném, hogy a vitorlások csápjait sem csipkedték, annak ellenére, hogy sok helyen olvasni lehet. Mármint a szumik.Feltétlenül megemlíteném a kellő akváriumméret a növényzet, ill bújók fontosságát, ezek hiányában a legbékésebb hal is gondot okozhat, főleg ha területvédő, vagy esetleg az ikráit védi.Szűkebb helyen,pl, egy kifejlett vitorlás is levadászhatja a neon méretű halakat, vagy halálosan megsebesítheti őket.
2011. ápr. 11. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Salx Narval ***** válasza:
39%
Azt elfelejtettem leírni, hogy ideális környezetben a legtöbb hal, csak a saját fajtársait cseszteti, a többire rá se nagyon bagózik.Legfeljebb elzavarja ha nagyon elszemtelenedtek.:D
2011. ápr. 11. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Jah, utolsó, 50 literbe vitorlás? Pfff...


Kérdező, hallgass Murr-ra. 50 literes igen csak a neonoknak elég, de egy bettát betehetsz melléjük. Én 50 literesbe dúsan növényesítenék, 10 neon (ha bettát is szeretnél akkor vörös neon), és 3-4 törpe szívóharcsa. Mást nem.

2011. ápr. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Utolsó: Nem mondta a kérdező, hogy 50 literbe lenne :)

Azt én írtam kiindulásnak neonokkal kapcsolatban.

2011. ápr. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Murr, nem is erről beszélek. :) Hanem arról, hogy az utolsó elkezdte írni, hogy vitorláshal meg gurámi, meg diszkosz...és akkor hogy nem csipkednék egymást meg stb...az 50 litert tényleg nem tudom honnan szedtem, van itt egy 50 literes neonos kérdés, valszeg onnan...bocsánat, de akkor se hiszem, hogy nagy akváriuma lenne a kérdezőnek.
2011. ápr. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! Hát nagynak nem nagy, de neonoknak a leírtak alapján elegendő. De tervezem a 100 literest, abba még tehetnék pár másikat. Ezért érdeklődtem.
2011. ápr. 11. 10:31
 8/8 Salx Narval ***** válasza:
100%
Kedves 08-24, a kérdező külön kérte, hogy db/liter nélkül írjunk.Én csak leírtam, hogy 35 év alatt milyen halakkal tartottam eddig neont.Természetesen nem minddel egyszerre és főleg nem 50litrben.:D Amikor vitorlásokkal, diszkoszokkal voltak, akkor 300literes akváriumom volt.Sebaj, megesik, hogy félreértünk valamit.:D
2011. ápr. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!