Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől zavaros az akvárium vize?

Mitől zavaros az akvárium vize?

Figyelt kérdés

100 literes akvárium, tegnap üzemeltem be a belső vizszurot (Trixie)

kicsit zavaros a víz. amikor nem használtam a szűrőt tiszta volt. Mit tudok csinálni?



2022. márc. 2. 21:07
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Egyelőre csak pár kő, és vízinoveny (hínár van benne) a kövek megvoltak akkor is amikor még nem volt víz szurom
2022. márc. 2. 21:16
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Az elején ilyen, be kell állnia, 1 hét minimum. Tudni kell viszont, hogy a szűrő nem úgy szűr, hogy begyűjti a koszt, átmegy a szivacson és tiszta lesz, hanem a szűrő porózus felületein megtelepednek hasznos baktériumok, amik valójában tisztítják az akváriumot, ezért soha sem szabad kikapcsolni a szűrűt, mert a baktériumok elpusztulnak.

Egy belső szűrű nem sok 100 literre, ne telepítsd nagyon túl, ekkora méretre már szokás külső szűrőt rakni.

2022. márc. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
És akkor hagyjam így? Ne cserélek vizet? Megtisztul?
2022. márc. 2. 21:30
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nyugodtan hagyhatod most magára picit. Heti 1x kb a víz negyedét cseréld nyugodtan utána, 1 napig előtte pihentetett vízzel.
2022. márc. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

4-es


Mi a véleményed a Trixie szenes belső szurorol?

2022. márc. 2. 23:17
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Szén alap esetben teljesen felesleges egy akváriumba. Gyógyszeres kezelés után szokták alkalmazni.
2022. márc. 3. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
100%

Szia.

Rákerestem erre a Trixie re, mert még hallani se hallottam róla.

Ha ez a fajta van neked, akkor az ajánlás alapján még jó is lehet. [link]

Bár semmi egyéb információt nem találtam róla: vízforgatás, tarályméret, szűrőanyag.


Ha nem telepíted túl az akvát,

Ha óvatosan etetsz majd,

Ha minden vízcserénél talajporszívózol is,

Ha szigorúan betartod a heti 30% os vízcseréket,

Ha ültetsz még növényeket, de nem túl dúsan,

Ha a bomló növényi részeket igyekszel eltávolítani (néhány postakürt csiga segíthet ebben),

Ha lecseréled a szűrő anyagot (bár nem tudom hogy eredetileg mi van benne, de gyanítom hogy kevés),

akkor talán jó lehet. De jobb lenne egy külső.

Most arra kell koncentrálni, hogy be kell járatni az akváriumot. Folyamatosan menjen a szűrő.... De nagyon jó lenne tudni hogy milyen szűrőanyag van benne pontosan. A szenet most mindenképpen vedd ki. És használj starter baktérium kultúrát, mindennap tehetsz bele.

2022. márc. 3. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi, ezt a baktérium kultúrát hol tudom beszerezni illetve hogyan kell alkalmazni?


Masik kerdesem:a vízmelegítőt nem mertem béletelni, mert nem tudok a hofokan állítani. nem állítható. Mennyire melegíti fel így a vizet?

2022. márc. 3. 07:04
 9/13 Zöldfülű Törpe ***** válasza:

Hajjaj, na jó.

Kértél valakitől tanácsot, mielőtt belekezdtél ebbe a hobbiba? Vagy csak a hasadra ütöttél és azt mondtad hogy neked kell egy 100 literes akvárium?

Mert akkor ezt nagyon elhamarkodtad. Viszont még viszonylag időben kérdeztél. Jó hogy itt vagy, mert itt tudunk neked segíteni.

A 100 literes akvárium kezdésnek jó alap. Fenntartása könnyebb mint a kisebbeké, ráadásul nagysága miatt több lehetőséget rejt.


Ha tudnál képet feltölteni az akváriumról az nagy segítség lenne nekünk, hogy segíthessünk neked.

Szóval nem tudom honnan szerezted be az akváriumot, de oda kell visszamenni starter baktérium kultúráért is, tehát akvarisztikával foglalkozó üzletben lennie kell. Ha már ott vagy szerezz be a vízcserékhez vízelőkészítőt és iszaplopót. A fűtőről jó lenne tudni, hogy hány wattos, mert így kicsit nehéz eldönteni hogy mennyire melegszik, de abból is jó lenne inkább egy állítható. És annak a szerencsétlen növénynek is kellene enni valamit, tehát legalább gyökértáp neki is kellene.

Ha ezek meg vannak, csüccs le a fenekedre és olvass és olvass és olvass és olvass.....

[link] , [link] , [link]


Addig is válaszolj a kérdésekre, adagold a baktériumot a leírás szerint, csináld a vízcseréket.


Tehát a kérdések, amelyekre feltétlen várom a választ:

Az a szűrő ami van neked megegyezik azzal amit linkeltem? És továbbra is nagyon érdekelne a szűrőtöltet is.

Világítás van? Ha igen, akkor jó lenne tudni, hogy milyen.

Mibe ültetted el a növényt? Tehát aljzat van-e?

Milyen kövek vannak benne?

Hány wattos a fűtő?


Kérlek, ha akarod hogy segítsünk, akkor pontos, kimerítő választ adj.

2022. márc. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Sajnos úgy kezdtem ebbe bele, hogy gondoltam megmentek egy teknőst az egyenes haláltól. Egy kék nagy lavorban volt egy néninek. Nem volt neki semmi szűrő, világítás sem és ha jól értesültem csak száraz halat kapott de ebben nem vagyok biztos. 3 hónapja vannak nálam. Olvasgatok folyamatosan de annyira összetett a dolog hogy őszintén megmondom remény vesztett lettem. Marketplacerol szereztem be egy akvat és ahhoz volt egy bontatlan Trixie nevezetű aktív szenes vizszűrő, Amiben a szén mellett van egy fekete szivacs. A melegíto 100 wattos. A vizszűrő tegnap óta folyamatosan megy.

Tegnap rendeltem neki egy Arcadia pro T5 Uvb kit lámpát Holnap érkezik. A másik pedig a talaj.. Ha jól tudom folyami homok kell. Allatkereskedesben kirohogtek h haha, minek? Kavicsok jók alá azt adnak. De úgy tudom azt lenyelhetik így sztornó. Nem vettem meg.

Segíts kérlek abban, hogy ha veszek bele homokot azt a vizfeltoltes előtt, vagy utána ontsem az akvaba, hogyan tudom majd tisztítani? Az egész metódusa érdekelne.

A másik pedig ez a starter baktérium. én már nem merek ebbe a kisállat kereskedésbe visszamenni. Sztem azt hiszik ez a nő tiszta hülye hogy ilyeneket akar. Multheten bementem Uvb lámpaert. Adtak egy olyat ami levelibekaknak való. Így akkor azt mondtam oké. Inkább rendelek. Es az Arcadiat ajánlottak más netes fórumon.Ami ugye fénycso.


Akvariumban egyelőre van egy teknős kimaszo, vasfa, és a vasfara költöztem rá a hinart hogy tudjanak eszegetni. Illetve néhány tenyérnyi méretű kagylohej van bent és pucolt, kifozott kókuszdió hej amiben elbujhat.

Szóval lassan, NAGYON LASSAN haladok.Melegito lámpa is kellene. Baromi érthetetlen és kínai számomra sok dolog.


És igen az a szűrő van amit linkeltem. A vizelokeszitorol mesélnek kérlek mit ajánlasz? Inkább rendelnék mint vegyek abban a boltban


Szoval "jatszhatom" én itt a hőst aki jobb életet szeretne egy teknősnek, de most nagyon úgy érzem megbuktam.

2022. márc. 3. 22:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!