Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Anci és egy új algaevo harcsa...

Anci és egy új algaevo harcsa bántják egymást, miért?

Figyelt kérdés

Az anci 2 éve van meg, és akvárium felszámolásbol kapunk pár aranyhalat és egy algaevo harcsát.


Az anci üti vágja az új halat. Pedig mostmár vettem meg két búvóhelyet, elfer mindenki, saját "házuk" van .



Az anci mégis kijon, keresi a harcsát és nagyon harcol vele.


Mit csináljak? Szabaduljak meg az egyiktol? Vagy várjak még, hátha összeszoknak?


Neten nem sok infót találtam erről.


2022. márc. 7. 18:55
 1/4 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Az anci alapból territoriális, természetes reakció ,hogy megpróbálja elzavarni a “betolakodók”. Mekkora az akvárium? Illetve ha már kérdéseknél tartunk jó lenne leírni minden egyéb infót is az akváriumról mert azért aranyhalat trópusi halakkal összerakni, hát… mindegy, egyelőre nem kezdelek el “ekézni” mert még szinte semmit nem tudok/ tudunk.

Próbálkozz kisebb-nagyobb terepátrendezéssel, akkor a régi anci is valamennyire “újnak” érzékeli a környezetét amiben már benne van az új anci tehát kénytelen megosztani a területet. Ha elég nagy a hely kettőjüknek s vannak barlangok/ bújók bőven akkor meglesznek egymás mellett, de adj nekik pár napot. Szerencsére a szájszervük milyensége miatt nem igazán tudnak egymásban komoly kárt tenni.

Viszont ha napok múlva is ugyan olyan harciasak akkor meg kell fontolni az egyik elajándékozását.

2022. márc. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ. Kaptam privátban is hasznos válaszokat. Ez is nagyon hasznos volt.


Egyéb infót nem írnék, mert pont az ilyen "ekézések" miatt nem szeretnék kapni hideget meleget. Egyszer feltettem egy kérdést a tengerimalacommal kapcsolatban, akit "örököltem", hát utána 200 volt a vérnyomásom az "ekézések" - től, ezt kihagynam most.


Maradjunk annyiban, hogy felelős állattarto vagyok, ha valamit nem tudok, utánajarok mindenkeppen.

2022. márc. 7. 20:16
 3/4 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Hát jó, ahogy gondolod. Azért ezeket itt hagyom hátha segítenek az informálódásban:

[link] , [link] , [link] , [link]

2022. márc. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon jó oldalak! 🙂
2022. márc. 7. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!