Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért sötétedik el a növényem...

Miért sötétedik el a növényem levele? Lassan 1 hete van benne a vízben és a világos színből sötét színű lesz a levele, miért? Van levegőztető, szűrő és öntöttem vízelőkészítőt is bele

Figyelt kérdés
2008. dec. 18. 12:29
 1/6 kzs ***** válasza:
100%

Szia! Az addig rendben van, hogy használsz ilyen szereket is - kétségtelenül fontosak.

De ez még nem minden.


Viszont a következőket megírhatnád:

- Milyen a világításod (fénycsövek száma, jellege, típusa - nem mindegy hogy milyen! Még az akvarisztikában használatos fénycsövek is különböznek egymástól - nemcsak méreteiket, hanem Lux, Kelvin értékeket tekintve is).

- Hány óra hosszat égeted a világítást?

- A fény közvetlenül jut be a vízbe, vagy tetőüvegen keresztül?

- Ami a növényeket illeti: milyen tápanyagot használsz, és milyen időközönként?

- Mikor végeztél részleges vízcserét?

2008. dec. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A fénycsőről ennyit tudtam leolvasni: POLAMP 6500K 15W

Hát nemtudom mennyi ideig kellene bekapcsolva hagyni én 10 órára szoktam. Az sok vagy kevés? Most lett 1 hete beültetve a növényeim. A boltban ilyen tablettát kaptam Aquaplant amit a növény alá kell rakni még szereket nem kaptam. Mivel most lett 1 hete feltöltve vízzel ezér állítólag még nem szabad részleges vízcserét csinálni mer a baktériumamim még lehet hogy nem alakultak ki. A hínárjaim jól bírják de ezek a közé-első növényeim nem.

2008. dec. 18. 17:14
 3/6 kzs ***** válasza:

/A kommentre válaszolva/

Figyusz! A "Polamp" vajon gyárt-e akvarisztikai célokra fénycsöveket, illetve fénytesteket (vízálló foglalattal)?

Tudomásom szerint nem. Én legalábbis nem találtam erre nézve utalást sehol sem, és akvarisztikai szakboltokban sem láttam még ilyen fénycsövet.


Mindezek tekintetében azt hiszem, nem járok messze az igazságtól, ha azt mondom, hogy a Polamp világítása akvarisztikai célra nem megfelelő.

Innentől kezdve - bocsi, hogy kimondom - hiába égeted 10 órán keresztül, a növények nem tudják kellőképpen hasznosítani a fényt. Hosszú távon nem tudnak megélni ezzel a fénnyel.

De gondolj bele: napi 10 óra világításnak elégnek kell lennie. Ha ennek ellenére nem szépek a növények, sőt rothadás indul el (már 1 héten belül), akkor nagy valószínűséggel nem jó a fény.


Ja... nem derül ki a kommentedből, hogy a fény közvetlenül áramlik a be az akváriumba, vagy pedig a fénycső és a víz között van egy üvegréteg (mint tető). Mert ez utóbbi esetén az üvegtető rengeteg fényt elvesz.


Ami a növénytápszert illeti: ez az "Aquaplant" (amit írsz) tulajdonképpen a "TETRA Aquaplant Crypto-dünger" akar lenni? Mert ha igen, az jó. A Tetra-termékek abszolút szuperek - bár nem túl olcsóak. Vagyis ebben az esetben megfelelő a tápellátás.

Ellenben ha valamilyen "mezei" növénytablettáról írsz, szerintem inkább vegyél márkásat. A SERA és a TETRA növénytabletták drágábbak ugyan, de jobban fejlődnek tőle a növények - és ha megveszed az olcsót, és utána állandóan pótolgatod a növényeket (merthogy kipusztulgatnak), akkor ugyanott fogsz járni, mintha a drága tápot vetted volna meg...

Persze akkor is kell a megfelelő világítás.


Szerintem gondold át, és szerezz be egy ténylegesen akvarisztikai célra készített lámpatestet (a hozzá való akvárium-fénycsővel).

2008. dec. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hát nemtudom hogy ez akvarisztikai célra lett e rakva minden bizonnyal ugyanis egy komplett szettet rendeltem amihez ugyebár a tető is hozzá jár így közvetlenül kapja a fényt nincs semmi üvegtető

A növényeknek a tápadalék sem Tetra sem Sera hanem vmi ahogy te fogalmaztad "mezei" de a hínárjaimnál nincs probléma. Mellesleg egy akváriummal foglalkozó cég szted olyan dolgokat ad ami nem akvarisztika célnak megfelelő?

[link]

2008. dec. 18. 22:55
 5/6 kzs ***** válasza:

Szia! Köszi a kommentedet.

Vegyük akkor sorjába... a növényed - annak ellenére, hogy csak 1 hete megy az akvárium - kezd elpusztulni.

Erről van szó, ugye?

Akkor két probléma állhat fent:

1. Nem megfelelő világítás

2. Nem megfelelő tápanyag

----------

Namost, ami a világítást illeti, én nem találtam a Neten keresztül sehol sem utalást, hogy ez a POLAMP foglalkozna akavrisztikai világítástechnikával.

Azt írod, Te SZETTben kaptad a fénycsövet - ez különös. Mert ha létezik ilyen, akkor miért nem írnak róla a WEB-oldalon?? Mármint hogy a PROLAMPnak lennének akvarisztikai fénytestei, fénycsövei??

Számomra kicsit furcsa...


Ami a tápanyagot illeti: kérdés, hogy a növényed mivel veszi fel a tápanyagot: a levelein keresztül, vagy a gyökerén át.

Nem mindegy. Ugyanis, ha "szálas" formában vetted meg (tehát nincs gyökere), abban az esetben BIZTOS HOGY NEM JÓ a táptabletta. Ekkor ugyanis folyékony kell.

Ha gyökeres, akkor megint ott van a probléma, hogy amit használsz, az a tabletta ennek a növénynek nem megfelelő.

(Volt egy idószak, amikor én magam is próbálkoztam olcsó "mezei" növénytápokkal. Csak azt vettem észre, hogy a bánatnak se akar fejlődni a növény. Akkor áltam rá a SERA növénytápjaira, és - nem reklámozni akarok, de - rövid időn belül láttam a különbséget!)

----------

Szóval: Szerintem az lenne a legjobb, ha váltanál pl. SERA növénytápra. Ha akkor sem áll be a növény (vagyis nem fejlődik megfelelően), akkor bizony - hiába a SZETTES fénycső - mégiscsak a világítással van a probléma.

/ha piros levelű növényed van (pl. Vörös tigrislótusz), annak CO2 is kell. Anélkül a piros levelűek nem maradnak meg./

2008. dec. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget ma megyek halakért és egyúttal utánajárok a dolgoknak miért is van ez. Hátha feltudnak világosítani mit rontottam el
2008. dec. 19. 13:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!