Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szükséges sót szórni az...

Szükséges sót szórni az akváriumba?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvastam, hogy szeretik a halak az enyhén sós vizet és van egy kis fertőtlenítő hatása is, van benne valami?

Nekem egy közel 45 literes akváriumom van, van benne neonok és dániók mennyi sót tegyek bele és milyen időközönként ha szükség van rá?


2010. szept. 16. 18:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Én soha nem szórtam bele sót,még nem is hallottam ilyet.
2010. szept. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem neonok és dániók vizét ne sózd. Nekem mollyk és guppik vannak, az övéket rendszeresen sózom, 1 evőkanál/10 liter víz. Ők kifejezetten szeretik, valóban fertőtlenít és az algásodást is fékezi, valamint ellenállóbá teszi őket a betegségekkel szemben. A neonok és dániók viszont nincsenek oda érte, ártani viszont nem árt nekik. Esetleg 2 ek-val tehetsz bele, majd vízcserekor egy kicsit pótolhatsz rá.
2010. szept. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Salx Narval ***** válasza:
Nálam is 1 evőkanálnyi van 10literhez. Szintén a mollyk és a garnélák miatt.Nem zavarja ez a mennyiség,egyik halamat sem,a dániókat és a neonokat sem, de nekik nem fontos.A bacikat mással is féken lehet tartani, nem muszáj sót használni.Nekik inkább, egy kis tőzegkivonat, vagy égertoboz és csersavpor tenne jót, valamint a lágyított enyhén savanyú víz.
2010. szept. 17. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
7%
tok mindegy hogy raksz bele sot vagy nem... azok a szerencsetlen halak ugyis szenvednek. Amugy es ezt most komolyan kerdezem: mi abba a jo hogy valakinek van egy akvariuma es nezegeti a benne levo halakat es meg orul is????? Arra nem gondoltok hogy azok a szerencsetlen halak szenvednek?
2010. szept. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%

Az utolsónak: te szenvedhetsz de nagyon az agybajtól!

Azt nem értem, hogy ilyen b*rmok, h*lyék minek írnak egy kérdésre ha nem is válaszolnak.

Nagyon nagy segg*fej vagy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2010. szept. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Salx Narval ***** válasza:
100%
11-54 : Nem találtál a GY-K-n egy neked való oldalt? Azt hiszem a halak és akvarisztika, meghaladja a képességeidet.Talán máshol kéne kamatoztatni, a bölcs hozzászólásaidat.Lehet ha jól körülnézel, olyan témakör is akad, ahol a te értelmi szinteden folyik a beszélgetés és még jópofának is fognak tartani.Sok sikert a kereséshez.
2010. szept. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem szükséges.

Bizonyos halak szeretik, a neon nem tartozik közéjük.

2010. szept. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Egyet értek, bár már írtam választ, de ha csak az alapkérdést nézzük, a válasz nem szükséges.

Ha megfelelően tartod a halaidat (rendszeres vízcsere, megfelelő hőmérséklet, jó minőségű kaja, stb.), akkor semmi bajuk nem lesz. Ha ezek nem megfelelőek, akkor viszont hiába sózol, nem leszel előrébb.

2010. szept. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, szeretnék majd garnélákat is bele és azért is kérdeztem, hogy a neonok igénylik-e
2010. szept. 19. 17:25
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem totál felesleges, és ha nincs otthon jódmentes tengeri sód, akkor inkább ne is rakjál bele semmit.

Jódozott sóval többet ártasz, mint használsz.

2010. szept. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!