Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Olyan problémám van, hogy élő...

Olyan problémám van, hogy élő növényt vásároltam nem is egyszer az akváriumba és elkezdett rohadni. Ezt megtudom előzni valamivel? Hetente cserélem a vizet. Feltétlenül szükséges élő növény az akváriumba? Vagy elég egy mű is?

Figyelt kérdés
2010. febr. 14. 20:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem biztos hogy rohad az.A növényevő halak rámennek hamar.Nem tudsz mit tenni.Nem a vizet,a növényt kell cserélni.Nekem a boltban mindig azt javasolták-mert én is ragaszkodtam az élő növényhez-hogy tegyek bele inkább műanyagot.
2010. febr. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A növénynek pát,co2,és megfelelő fény is kell.Nemm csak víz kell hozzá.És vannak kényes és kevésbé kényes növének is.Pl az egyik legkevésbé kényes az átokhínár.Amugy,a hőmérséklet se mindegy.A műnövény ronda,és nem hasznos.
2010. febr. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A növénynek az élethez kell:

- föld

- széndiocod (Co2)

- fény


A szép növényes akváriumok úgy készülnek, hogy.


1)

Veszel akváriumba való földet, pl a JBL táptalajból a 2.5 kilós a legkisebb kiszerelés, azt beöntöd akváriumba alulra hogy olyan 2cm magasan legyen, rá a kavicsot, majd beleülteted a növényt, és lassan feltöltöd vízzel.


Vagy a táptalajt rakhatod egy cserépbe is,

ha nem akarod az egész akváriumot felbolygatni :)



2.) veszel CO2 tablettát kb 600Ft és 2-3 naponta beledobsz egyet a vízbe


3.) a fény az húzósabb, hát kell venni neoncsövet akvárium boltba. Úgy számold hogy 1watt / Liter fény kell hozzá.


Szóval ha van egy 40 literes akváriumod, akkor abba 40watt fény kéne.


Egy 60 centis neoncső = 18watt szokott lenni,

egy 45 centis neoncső = 15watt szokott lenni.


Szóval egy 40 literes aksiba

2 db 60 centis cső, vagy 3db 45 centis kell.


Persze ha kirakod az ablakba, akkor nem kell fénycső :)



Sajnos ez kell ahhoz, hogy megmaradjanak a növények.



Viszont csak egyszer veszed meg a földet, és utána

nem kell minden hónapban új növényt venned, hanem akár még szaporíthatod is a növényedet.

Pl kettévágod, bedugod a földbe arrébb, és akkor már lesz kettő, ami megnő :)

2010. febr. 15. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem is ez a problémám. Először arra gyanakodtunk, hogy az az 1mm ami kilátszik a vízből, rosszat tesz neki, így több vizet tettünk az akváriumba. De a víz alatti része is elvékonyodott. Megpróbáljuk a CO2 tablettát.:)
2010. febr. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!