Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A fonalas algát mivel lehet...

A fonalas algát mivel lehet kiirtani?

Figyelt kérdés
A gömbalgámon volt egy kis potyautas. Nem az akvámban soha eddig fonalas alga. Most nagyon elszaporodtak. Kiszedték a díszeket a növényekről leszedtem ami oda nőtt. Most a díszek forró vízben áznak a gömbalga meg megfigyelés alatt van, hogy meg tudtam-e tisztítani. Így van esély, hogy nem no vissza? Vagy a víz már fertőzött és szükséges egy teljes vizcsere is?

2022. máj. 7. 12:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2022. máj. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

1

Ez a tavi algaírtó nem erős egy kicsit az akváriumi növényeknek és halaknak?

2022. máj. 7. 15:07
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
https://www.youtube.com/watch?v=5P_ggT2Ldw4Ja bocs elnéztem ez inkább akváriumba való.
2022. máj. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Írj le MINDEN tudnivalót az akváriumról. Ha nagyon és gyorsan elszaporodott akkor jól érzi magát azaz kedvezőek neki a körülmények, ezeket kellene számára nem kedvezőkké alakítani viszont ahhoz előtte tudni kellene lehetőleg mindent az akváriumról mint például: mekkora; milyen szűrés; milyen világítás; halak száma fajonként; vízcserék s szűrőtisztítás mikor-mennyi-hogyan stb-stb.

Illetve itt vannak ezek, találsz az algákról is leírásokat:

[link] , [link] , [link] , [link]

2022. máj. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A fonalas alga a kemény vizet szereti, mérj keménységet. Ha több centi hosszú, PVC-cső végét vágd villásra és az alga közelébe forgatva tekerd fel.
2022. máj. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Az akvárium 100l


A szűrő 150-200l-hez való szivacsos van benne infra lámpa ha is ha valami fertőzés törne ki azt nem használom

Levegőztető

Fűtő


3 páncélos harcsa

4 neonhal

3 kis piros íze (kb neonhal)

3 piros rombusz izé

2 sárga rombusz izé

1 algaevo

Egyszer válogattam össze akkor utánuk néztem most így nem tudom a fajtájukat.


3 kisebb talán tüskés hínár van benne


Vizcsere sajnos ritkán van, de azt terveztem jövő héten alga ide vagy oda. Kb 1-2 havonta van.


1 nagy barlang

1 kis farönk nem igazi

1 nagy farönk nem igazi


Szerintem nem kedvezőek a körülmények mert alváshoz képest lassan nő nagyjából 2 hét mire ki kell szednem belőle.

2022. máj. 8. 09:45
 7/11 Tevenyereggyarto ***** válasza:

“Az akvárium 100l”


Oké, ez indulásból jó.


“A szűrő 150-200l-hez való szivacsos van benne infra lámpa ha is ha valami fertőzés törne ki azt nem használom

Levegőztető

Fűtő”


Ez is jónak néz ki.


“3 páncélos harcsa

4 neonhal

3 kis piros íze (kb neonhal)

3 piros rombusz izé

2 sárga rombusz izé

1 algaevo

Egyszer válogattam össze akkor utánuk néztem most így nem tudom a fajtájukat.”


Piros izé meg rombusz izé lol :D

Na itt vannak kis gubancok, még ha nem is érintik teljesen közvetlenül az alga problémát ezt akkor is át kellene beszélni. Ki kellene deríteni pontosan micsodák, az ajánlott oldalakon biztos megtalálod. Viszont amiben szinte biztos vagyok ,hogy nem megfelelő létszámban vannak s talán már most határeseten van a vízterhelés.

A páncélosharcsák s neonok is rajhalak, előbbiből minimum 6-8, utóbbiból 8-10 de sokkal inkább 10-12 kellene. A többi mivel nem tudom micsoda nem tudom mennyi az ideális.


100 liter nagyjából elég max 3 fajnak, pl: 6 harcsa alul, 10-12 fős kisebb rajhal (pl: neon), 1 anci (már ha az az algaevő).

Vagy esetleg 6 harcsa, 8-8 faj amiből az egyik vízközt s másik inkább felül mozog. Ilyesmire gondolok mert ez a sok faj kevés létszámban nem éppen életképes még ha úgy is tűnik mintha jól éreznék magukat.


“3 kisebb talán tüskés hínár van benne”


Az egy viszonylag gyorsan növő faj. Ez is jó, főleg ha egészségesnek néz ki s növekszik rendesen. Bár nem árthat színesíteni a növénypalettát más fajokkal. Majd mindjárt bemásolom egy másik válaszom ahol ajánlottam pár kezdőknek is jó növényfajt.


“Vizcsere sajnos ritkán van, de azt terveztem jövő héten alga ide vagy oda. Kb 1-2 havonta van.”


Az úgy tényleg karcsú. Ha nem is hetente de legalább 2 hetente illene ~30%. Ez mindenképp javítana a helyzeten, vagy legalább is nem szabadna rontania rajta.


“1 nagy barlang

1 kis farönk nem igazi

1 nagy farönk nem igazi”


Oké ,hogy nem igaziak de miből vannak? Műanyag? Akkor inkább hanyagold, ne rakd vissza. Kerámia? Az jó, maradhat.


Talaj micsoda?


Van carbo-d? (Folyékony szénforrás növényeknek). Próbáld ki ,hogy kikapcsolt szűrő mellett rányomsz az algára valamennyit (a szűrőt azért kell kikapcsolni ,hogy ne fújja szét azonnal, legfeljebb fél óra múlva visszakapcsolhatod). Bár nem tudom ez rossz hatással lenne-e a gömbmohára/ gömbalgára is.

2022. máj. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Plusz “Növényzetnek kezdőknek jók a cryptocoryne- és echinodorus-félék, anubias-félék, mohák, páfrányok, valiznéria, hínárfélék és hasonlók mint az indiai vizicsillag, kocsánynélküli ambúlia, átokhínár, érdes tócsagaz stb, úszó/ lebegő mint a békalencse, kagylótutaj, úszó májmoha stb.”
2022. máj. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Kerámia díszek. A talaj szimpla kavics. A páncélos harcsából 3 a minimum sok helyen olvastam. A neonból több volt, de páran beleragadtak a szinte még számomra is észrevehetetlen kezdetleges algába.
2022. máj. 8. 21:14
 10/11 Tevenyereggyarto ***** válasza:
3 a minimum? Biztos vagy benne? A természetben több tucat fős rajokban úsznak, még a 6-8 is kompromisszumos megoldásnak tekinthető. Viszont rajhalaknál általánosan igaz ,hogy minél többen vannak annál jobban érzik magukat, csak ugye általánosan az is igaz ,hogy nincs hely ~50 harcsának ezért “kiegyezünk a természettel” egy 6-8 fős minimumban.
2022. máj. 9. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!