Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Eheim pick up 60?

Eheim pick up 60?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kinéztem magamnak az Eheim pick up 60 (2008) szűrőt, és érdekelne, hogy mennyire hangos, zúg?



2022. máj. 7. 18:49
 1/5 anonim ***** válasza:
63%
Minden belső szűrőnek van egy viszonylag zúgó hangja. Mekkora akvába akarod?
2022. máj. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
40literesbe
2022. máj. 7. 22:49
 3/5 anonim ***** válasza:

Akkorát tegyél bele, amekkora belefér!

Ha belefér a 2010, (160) tedd bele azt. Csak számold le az aljzatot, meg fentről is pár centit.

Ha nem fér bele csak a 2008, az is jó.

A hangja... hát az ilyen kis szűrőknek még nem igazán van hangjuk, szóval akármi más szűrőnek is lenne akkora hangja mint az eheimnek.


Ami hangot adhat:

Hozzáér a szűrő az üveghez, vagy olyan rideggé válik a tapadókorong, hogy az üveg átveszi a rezonanciát. Erre figyelni kell.


A buborékok. Hangtalanabb egy szűrő, ha elzárod a levegőztetést, és a kiáramló vízzel fodrozod úgy a felszínt, hogy addig felemeled a szűrőt, hogy a kiáramló víz a felszín közelében legyen, de még ne fölötte, hogy ne csobogjon.

Na most a 2008 alapból nem is tud levegőztetni, tehát csak ez az egy mód van a gázcserére, ebben az esetben viszont ha párolog víz az aksiból, és apad a vízszint, felszínre kerül a szűrő, és a kiáramló víz csobogni fog.

Ennek van némi hangja, ugyanakkor ez egy jelzés is, hogy tölts utána egy kis ioncserélt vízzel.

Ja, és nem tudom ennél a szűrőnél állítható e a vízsugár iránya, de más a kiképzése mint az egyel nagyobb 2010-nek, ami levegőztetni is tud (az mondjuk fölösleges) és az áramlás iránya is állítható)


Kopik a tengely. Na az tud zúgni. Ehhez jó hosszú esetben évek kellenek, bár találkoztam már olyan felhasználói véleménnyel, konkrétan jbl belső szűrőről, hogy másfél év után kikotyogósodott a tengely.

Az masszívan tud zúgni, de az eheim azért még van akkora név, hogy árul pót tengelyt, (meg pót gumi tapadókorongot) nem olcsó, de azért mégse annyi, mint egy új szűrő.

2022. máj. 8. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

* jó esetben hosszú évek :D


Néha össze szavakat a keverem! :)

2022. máj. 8. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Barnabas333 ***** válasza:
Nekem az 54es akvában elég halk volt. De mivel az áramlást nem nagyon lehetett rajta szabályozni, illetve sok hal és növénynél 4-5nap alatt eltömődött 7hónap után kivettem...
2022. máj. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!