Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Árthattam ezzel a szűrőtisztít...

Árthattam ezzel a szűrőtisztítással az akváriumnak?

Figyelt kérdés

Ma kitakarítottam a külső szűrőmet, mert úgy éreztem, hogy kb másfél év után már nem olyan acélos a teljesítménye... és hát annyira figyeltem mindenre, hogy melyik cső, meg szivacs, meg kosár meg stb honnan jött és hova kerül vissza, hogy nem is tudom, hogyan, hiába engedtem le az akváriumból egy vödör vizet, a másik vödörbe mostam bele, amiben a cserére szánt víz volt. Ez a víz is pihent egy éjszakát a vödörben, tehát nem friss csapvíz volt. Normál cserevíz volt, amit hetente szoktam önteni az akvába.

Ugye jól gondolom, hogy ez nem ártalmas így a szűrőbaktériumokra? Nem az a lényeg, hogy PONT akváriumvízben legyen mosva, hanem hogy ne legyen klóros a víz... legalábbis nagyon remélem :)

Volt itthon ilyen szűrőindító kultúra, amit még akkor adtak, amikor a szűrőt vettem, mikor rájöttem a tévedésre, tettem belőle a szűrőanyagra, gondolván, ártani biztos nem árt.

Lehet, hogy túlaggódom, de féltem a halaimat.


2022. máj. 26. 10:19
 1/1 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Nyugi, ha kiszellőzött a víz akkor elvileg nem okozott nagy gondot. Amúgy is gondolom a talajban van annyi baktérium ,hogy még azt is viszonylag zökkenőmentesen át tudnád vészelni ha klóros vízben mosod a szűrőt (ilyen esetben ugye 4-5 hétig kevés etetés, esetenként sűrűbb vízcserék stb, de most nem hiszem ,hogy szükség lenne ilyesmire).
2022. máj. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!