Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szűrőtisztítás? - HELP! Azt...

Bubuc kérdése:

Szűrőtisztítás? - HELP! Azt hiszem valamit rosszul csináltam.

Figyelt kérdés

Kitisztítottam az akváriumom szűrőjét,mert jelentősen összegyűlt benne a mocsok (juwel bioflow szűrő, 3 komponensű), odaveregettem a mosdó széléhez a szivacsokat, az egyiket folyóvízben is muszáj volt átöblíteni, de maradt azért mindháromban mocsok bőven. (tudtam volna még öblíteni a folyóvízben, de azt mondták hogy ezzel a jó baktériumokat is kimosom a szivacsokból)


Visszahelyeztem a szűrőbetéteket, elindítottam a rendszert, erre látom hogy az összes mocskot befújta az akváriumba.


Mit lehet ilyenkor tenni? Hogyan kell a szűrőket rendesen kimosni hogy a baktériumtenyészet ne pusztuljon ki? Nagyon rosszat tettem a vízzel? Tök opálos lett az akvárium...


Köszi a segítséget!


2013. júl. 15. 17:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát nemtudom, majd elmúlik. Csinálj egy kis vízcserét.
2013. júl. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
most csináltam szombaton, a kikészített cserélendő víz még nem nagyon ért be gondolom.
2013. júl. 15. 18:20
 3/6 anonim ***** válasza:
A baktériumokat kiirtja a csapvíz, akvárium vízbe szokás kimosni, ha beteszed természetes egy kis koszolás de azt újra össze szedi egy idő után a szűrő, nem szabad folyó vízben kimosni, szedj ki akváriumvizet egy lavórba annak elég kell lennie, elsőnek a szűrő előtti szivacsot takarítsd, utána a koszosabb szivacsokat, és nem árt két tál hogy amit kitisztítottál újra akváriumvízbe legyen ne a szárazon.
2013. júl. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Úgy kellett volna kimosni, hogy leszívsz az akváriumból vizet -inkább 3-4 kisebb adagot- és abban mosod át. Abban nyugodtan nyomkodhattad volna, és az kihozza a legtöbb szutykot.

Indításkor pedig valamennyit nálam is kinyom a trutyiból, de keveset.

Milyen szűrőanyagok vannak még benne? Mindent átmostál? A vödröt is kiöblítetted?

2013. júl. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Három különböző porózusú szivacs van benne, más semmi.
2013. júl. 16. 19:21
 6/6 A kérdező kommentje:
nem vödörben csináltam, a csap széléhez verettem oda a szivacsokat, de nagyon megbántam mert irtózatosan gusztustalan lett a csap, győztem utána fertőtleníteni
2013. júl. 16. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!