Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyire normális az, hogy...

Mennyire normális az, hogy egy horgàsz tóban 7 órán keresztül egy darab halcsobbanást sem làtni?

Figyelt kérdés

Tegnap este 6tól éjjel 1 óráig voltam kint pecázni a helyi holtágon. Állítólag kell legyen benne hal mert 2x-3x kiírták Facebook oldalukra, hogy ponty telepítés történt. El is kérték az árát rendesen a területi jegynek.


Kettő darab bottal támadtam de egyetlenegy darab kapásom nem volt. Pedig két különböző helyre dobtam mindkettőt, az egyik botomat élő csalival próbáltam, a másikat meg többféle ízesítésű kukoricával, többféle ízesítésű bojlival, de semmi. Egy darab mozdítás nem volt. Ráadásul ez alatt az idő alatt egyetlen egy darab halcsobogást nem láttam és nem hallottam.


Ez mennyire normális? Vagy most a nagy meleg következtében kialakult oxigén hiány miatt volt ez? A víz egyébként szinte forrott és tiszta zöldes, mocskos volt.



2022. jún. 29. 11:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Túl meleg van és nem esznek ilyenkor

Mi is inkább ősszel tavasszal szoktunk járni

2022. jún. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Oxigénhiányban azért pipálnának. Gyanús, h nem volt telepítés. Vagy kidöglöttek, mint a ligeti tóban.
2022. jún. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Sokan nem azért járnak ki horgászni, hogy halat fogjanak, hanem hogy egy vízparton nyugodtan üldögéljenek, esetleg újságot olvassanak, sörözzenek a házastárs jelenléte nélkül. Lehet, hogy az egy ilyen embereknek szóló horgásztó, ahova mentél.
2022. jún. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#3 Azt nem írtam, hogy a fő ok amiért tegnap éjjel kiültem, hogy a friss levegőn legyek. Tehát ebből a szempontból már jó volt a horgászat.


Csakhát 4 ezer forintos napijegyért azért màr egy kis horgászati élményt is elvárt volna az ember, dehát mindegy, ez van.

2022. jún. 29. 13:00
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
És mennyiért tudod onnan elhozni? Még pluszban fizetni is kell érte kilóban?
2022. jún. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#5 Nem, benne van az árban.


Persze nem korlátlanul.

2022. jún. 29. 19:56
 7/8 anonim ***** válasza:
A telepítés után néhány napig megszoktak ülni a mederfenéken. De egyébként érzékenyek a légnyomásra, hirtelen környezeti változásra, nagy melegre, oxigén hiányra... Szerintem nincs olyan, hogy garantált kapás.
2022. aug. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Este ott voltunk, meghúztuk hálóval.
2022. okt. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!