Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyi a legagresszívabb...

Melyi a legagresszívabb akváriumi hal?

Figyelt kérdés
2022. júl. 2. 15:17
1 2
 11/18 Rosszlovas ***** válasza:

Nekem nincs, de egy barátomnak van egy felnőtt, kb 30 centis zsákos harcsája.

Szinte bármilyen más halat megeszik, ami mondjuk nem nagyobb, mint az ő testméretének a fele - de azért rápróbál ennél nagyobbakra is... Hatalmas szája van.

Emellett még méreg is van az úszótüskéjében, ami emberre is veszélyes.

Amúgy érdekes hal, nekem tetszik, de nem tartanám.

2022. júl. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Szerintem a “győztes/-ek” valószínüleg valamilyen territoriális faj lesz. Jobbára akár ragadozó. S itt az a baj ,hogy nagyon maszatos a dolog mert még fajon belül is lehetnek óriási eltérések. Például régebben voltak bettáim akik híresen harciasak s mégis akadt köztük meglepően jámbor. Most agresszív hírű halból amit említeni tudnék egy hím kínai paradicsomhal. De ő is békés mint egy kisbárány. Még tükörnek is alig akar nekifeszülni pedig arra a betták pózoltak rendesen.


Még sügérek is híresek az agressziójukról (a vitorlás is az).

Bizonyos fajok, például a szumátrai díszmárna, egyéb márnák, xifó stb csipkelődős természetükről ismertek. Volt nekem is szerencsém ezekhez s náluk sem volt mindegyik csipkelődős.


Aztán ott van az is amit többen is írtak ,hogy a nagy halak megeszik a kicsiket. Amit mondjuk szerintem külön kellene kezelni az agressziótól mert elvégre ez tápláléklánc. Kicsit más mint mikor mondjuk nekiront mindennek akkor is ha az nem ártana neki.

2022. júl. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Ezek mind viziangyalkák az elektromos angolnához képest. Képes végezni egy kajmánnal, lóval, lovassal, igaz védekezésből teszi. Nem akváriumi kategória de a tigrislazac sem az.
2022. júl. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Eddigi tapasztalataim alapján az odesszai rubinmárna. Nálam mindenkit kinyírtak. Gurámi, frenatus, ramirezi pillangó törpesügér....

Beadtam kereskedésbe mindet, a tulaj lánya vitte haza őket. Mesélte hogy nála is kinyírták a vitorlásokat, kakadu sügereket, stb.

2022. júl. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

14.

Nekünk volt rubinmárnánk, de nálunk nem másokat, hanem magukat nyírták ki.

2022. júl. 2. 20:11
 16/18 anonim ***** válasza:
A flowerhorn nagyon bunyós.
2022. júl. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

16.

Ismerősöm ismerősének volt egy. Gondolom még van is. Állítólag még kicsi, 15 centis korában befenyítette a nála 3. Nagyobb sügereket is.

2022. júl. 2. 23:05
 18/18 anonim ***** válasza:
ez a flowerhorn egy igazi izomagyú :DDD
2022. júl. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!