Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium hőmérséklete 30C....

Akvárium hőmérséklete 30C. Megfő a lében?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A bettám vízhőmérséklete elérte a 30 fokot. Nem tudom hogyan lehetne hűteni a vizet; baja lehet ettől a melegtől?


Érintettek még red cherry garnélák és sisakcsigák is.



2022. júl. 2. 21:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kettő 50 literes van,panelban sem melegszik 25-26 fok fölé.Mindkettőből kivettem a fűtést,véletlen se kapcsoljon be.Kétnaponta leengedek mindkettőből 10-15 litert-azzal locsolom a virágokat.Sima csapvízzel pótlom,az némileg hűti.A szűrőn is állítottam-"szökőkutas" rendszerű-hogy minél jobban pezsegjen a felszín,az oxigén miatt.
2022. júl. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Itt nem is süt be a nap, teljesen leárnyékolt épület és mégis melegszik a víz, a tetejét levettem és a lámpát is kikapcsoltam, hátha.
2022. júl. 2. 22:05
 3/7 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Ha felment 30 fokra akkor a szobában van annyi, ugye. Ami neked sem jó. Célszerű ezt orvosolni például nappal sötétíts amennyire tudsz, este/ éjjel szellőztess.


Egyébként a bettát általában pont nem veszélyezteti a kicsit nagyobb meleg, neki eleve a 26-28 fok körül 0 áramlással komfortos. A többieket jobban megviselheti. De elsősorban őket sem maga a hőfok hanem a meleg miatt kialakulható oxigénhiány mivel melegebb vízben rosszabbul oldódik, pláne párosítva a betta miatti gyenge vízmozgással. A vízfelszín mozgatására figyelj, ilyenkor a szokottnál intenzívebb mozgás rendszerint megoldja a gondokat.


Vízcseréket is csinálhatsz, de a cserevíz ne legyen hidegebb legfeljebb 2 fokkal. A hirtelen hőfok ingadozással többet ártasz nekik. Ugyan ezért nem javasolt a jeges vizes palackkal hűtés.


Ami még elvileg hatékony az a ventillátoros hűtés. Ennek lényege ,hogy kis ventillátorok segítségével párologtatod a vizet s ez energiát (hőt) von ki a rendszerből. Én magam nem használok ilyet, de mások tapasztalatai alapján igen hatékony, megbízható megoldás.

2022. júl. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az egyik halas weboldalon van ilyen kalkulátor, amivel kiszámolhatod, hogy mennyi, adott hőfokú vizet mennyi, milyen hőfokúra kell cserélned. Mondjuk gondolom ez azoknak jó főleg, akik gyorsan szokták klórtalanítani a vizet. Mert ha te is vödrökben tartalékolsz és párologtatsz, akkor ebből a vízből kell készíteni jégkockát, és matekozni :))
2022. júl. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A harcoshalat én nem félteném, a természetben kedvelt élőhelyük a rizsföldek. Ott pedi nyáron 30 fok fölé is simán felmegy az állott víz hőmérséklete, mégis vígan megvannak. Én a többit félteném inkább nekik már 28 fok is sok. Én gyorsan kicserélném a vizük felét. Az állott víz úgyis jó a virágoknak. Egyébként az a kérdés, hogy miért ment fel 30 fokra a víz. Közvetlen napfény, rossz vízmelegítő vagy 30 fokos lakás lehet az oka. Ha a lakás ennyire meleg, akkor az neked sem tesz jót. Nappal mindent bezárni, éjszaka mindent kinyitni.
2022. júl. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nappal sajnos így felmelegszik a lakás, pedig be se tud sütni a nap.

Köszönöm a válaszokat, a szűrőket megpróbáltam úgy beállítani hogy jobban keverjék a vizet, és készülök több vízcserével.

2022. júl. 3. 19:58
 7/7 Salx Narval ***** válasza:
A Bettának nem tesz jót a nagy áramlás inkább esőztetővel, csobogóval próbálkozz, ne az áramoltatással. 30fok max neked sok, a Bettát nem zavarja. A csigák, garnik és a saját érdekedben valamit kezdened kellene a szoba megemelkedett hőmérsékletével. Megfontolandó lenne különtenni őket, úgy értem véglegesen.
2022. júl. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!