Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Törpe gurámi mellé milyen hal...

Törpe gurámi mellé milyen hal mehet ?

Figyelt kérdés
Milyen fajtákkal jön jól ki ?320 literes akvárium, még csak növényes , és 2 gurámi van benne .
2022. júl. 19. 19:40
 1/6 anonim válasza:
2022. júl. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem volt h nagy gurámikkal volt (kék, gyöngy, arany, márvány). Ezt nagy akváriumban lehet tudtommal

De olyan is volt, h neonokkal, razbórákkal, petitellàkkal.

2022. júl. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Valamilyen harcsa/algázó tutira mehet mellé
2022. júl. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kb. minden, aminek hasonló igényei vannak és nem agresszívak és/vagy csipkelődősek. Ja és ne legyenek túl gyors mozgásúak. Például el lenne vörös neonhallal, diszkoszhallal, sziámi harcoshallal(csak ha sok a búvóhely, mert nem szereti a nagyon nyílt tereket), maroni akarával, a legtöbb talajlakóval, bozóthallal, császárlazaccal, más gurámikkal, stb.
2022. júl. 20. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:

320 liter az már igen terjedelmes. Szerintem mindenképp elsősorban hasonló környezetben élő ázsiai fajokat célozz meg. Kerüld a túl nagy, túl agresszív halakat. Szerintem melléjük mehet még gurámi, például méz, gyöngy vagy még törpe.

Vízközti rétegekbe rajhalakat s mivel rengeteg van tudni kellene ,hogy neked mi tetszik (s ezek közül mi tartható törpével), pl nekem tetszik az ékfoltos razbóra, ötöves díszmárna (hasonlít a szumátraira csak békésebb), odessai rubinmárna, vörösorrú gyémántrazbóra, dániók stb. Meg még egyéb márnák s razbórák, csak vigyázni kell mert van amelyik csipkelődős főleg ha kevesen vannak. Most fejből nem tudom melyik passzol a legjobban a törpéhez, talán az első kettő. Létszámra minimum 10-12 legyen.

Talajra csíkokat, azokból is inkább a kisebbeket. Ha inkább olyan mocsaras, nyugodt vizű környezet lesz akkor Pangio fajok (pl: párduccsík, csokicsík stb). Ha picit nagyobb vízmozgású, folyószerű akkor a Botia fajok jobban passzolnak (pl: törpe díszcsík, pakisztáni csík stb). A létszám náluk is fontos, illene legalább 6-8.

2022. júl. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Meg ha már úgyis mindenkinek linkelem ezeket akkor itt se maradjanak ki:

[link] , [link] , [link] , [link]

2022. júl. 20. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!