Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 4 hím guppihoz hány nőstény kell?

4 hím guppihoz hány nőstény kell?

Figyelt kérdés
2022. aug. 28. 11:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hű... hát olyan 2-3-4-szeres arányt érdemes tartani, a hímek habitusától függően, tehát kb. 12 nőstény.

És ezen a szinten már bőven nem az a probléma, hogy hány nőstény kell hozzájuk, hanem hogy hány négyzetméteren laksz.

Mivel 1 éven belül kelleni fog egy tucatnyi akvárium, néhány ezer liter vízzel. Ez a része megoldott?

2022. aug. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jól elvannak magukban a hímek, nem kell nőstény, ha csak nem akarsz szaporítani. Akkor viszont készülj fel, hogy rövid időn belül többszörös lesz az állomány lélekszáma, elevenszülők.
2022. aug. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
31%
Ezt a guppi-szaporodást ne úgy képzeld el mint valami földönkívüli inváziót,nem fogják elárasztani a lakást...persze,fognak szaporodni-a picik aranyosak,nem foglalnak nagy helyet,jól el tudnak bújni a növények közt.Amikor meg elkezdenek színesedni összefogdosod őket egy hálóval és elviszed egy kereskedésbe.
2022. aug. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

3-mas!


A kereskedő pedig elhajt a p-csába, mert pont nincs szüksége harmadik, ötödik, huszadik generációs, beltenyésztett , génhibás, betegségek, kórokozók tekintetében totál ellenőrizetlen forrásra, mindezt számla nélkül,

mikor mindezektől a problémáktól mentesen is "1 forintért" tud guppikat venni.


Persze, sok módon meg lehet oldani:

Például el lehet velük tartani egy vízi teknős farmot, már ha van.

Vagy lehet napi 10 órában kuncsorogni a neten, non-stop, hogy mindig van pár száz ingyen elvihető kis guppi.


Meg tulajdonképpen, mi az, hogy nem foglalnak sok helyet?

30-at szül egy guppi, de engedékeny vagyok, legyen csak 20.

10 nőstény esetében ez 200 db hal!

És ez bekövetkezik minden hónapban! 1 hónap múlva már 1 centisek!

3 hónaposan ivarérettek!

Csak a fele legyen nőstény, 110 nőstényről beszélhetünk, ami innentől havi 2-3 ezer halat szül!

Havonta!!!

ja, nem mert az első generáció következő pár száz hala akkorra már ivarérett lesz...

Szóval fél éven belül 5000 nőstényről beszélhetünk.

Tovább számoljunk, hány millió a vége 1 éven belül?


Elevenszülőket, fenntartható módon nagy akváriumban, kevés nősténnyel, és ragadozókkal lehet.

Mivel -mint ahogy minden mást is az akvarisztikában- le kell másolni a természetet.

A természetben a szaporulat 1 ezreléke éri meg a felnőtt kort, a többit levadásszák. Így épül fel a tápláléklánc, és ezért az elevenszülők így oldották meg a fajfenntartás problémáját.


Egy védett, akváriumi körülmény viszont messze nem alkalmas arra, hogy az evolúciónak ez a vívmánya (hogy az ikrák a testen belül fejlődnek)

hosszú távon fenntartható legyen.

Kicsit ahhoz tudnál hasonlítani, mint ha egy embernek (férfinak) az összes hím ivarsejtjéből kisbaba születne.


De egyébként az emberiség más tekintetben is jó példa!!!

A bolygó, egy zárt rendszer!

Az emberiség, elég intelligens ahhoz, hogy a táplálék (ahogy a ragadozók túlszaporodását kordában tartja) ne szabjon gátat a szaporodásának, a mezőgazdaság miatt.

Ahhoz is elég intelligens, hogy a nagyobb ragadozókat is megölje, tehát a zsákmányállatokat kordában tartó ragadozók sem jöhetnek számításba, ha az emberiség szaporodásának a korlátait nézzük.

Egyedül a kórokozók okoznak néha némi fejtörést, de összességében ez majdhogynem elhanyagolható tényező.


Éppen ezért 100 évvel ezelőttig, nem lépte át az emberek létszáma az 1 milliárd főt.

Most 8 milliárdnál járunk, és ha a bolygó legnagyobb problémáit megnézed, kivétel nélkül, visszavezethető ehhez a jelenséghez!

És a helyzet, csak rosszabb lesz!


Szép az hobbi, nem? Sokat lehet belőle tanulni! :)

Csak nézz be ide néha, hány olyan eset van, mikor az elevenszülők túlszaporodása miatt vált fenntarthatatlanná, mérgezővé egy akvárium, és hány eset van, mikor a kontrollálatlan túlszaporodás teljes összeomláshoz vezetett, tömeges pusztulással.

Aztán nézd meg a híreket, meg néhány természet filmet, és lásd a jövőnket!

2022. aug. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
16%
4-Te egy kicsit zizzent vagy 🙂...több ezer,meg millió,meg emberiség,meg evolúció...Jelzem,vannak guppijaim,eddig nem tűnt fel hogy millióan lennének...
2022. aug. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

5-ös, az se tűnt fel, hogy vannak még az akváriumban ragadozók?

Vagy hogy a szülők válnak kannibálokká? Vagy hogy a sokadik generáció gerincferdüléses, hal tbc-s, gyenge génállományú?

Vagy ha semmi nem kontrollálja a szaporulatot, akkor az egekben van az ammónia, nitrát?


Az evolúcióval mi a gond? Szerinted miért fejlődött ki az eleven"szülés" a halaknál?

Meg az emberiséggel szemben felállított példával?


A kérdéseim költőiek, akinek nem világos a párhuzam, azzal egyszerűen nincs miről beszélnem.

És természetesen azért, mert én vagyok a zizzent! Sőt, egy ostoba tájékozatlan ember vagyok, aki nem látja a fától az erdőt.

2022. aug. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Higgadj le,biztos a front miatt vagy ingerlékeny...koncentrálj az eredeti kérdésre...szerintem nem bűn ha a guppi szaporodik.
2022. aug. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell nyugtatni, se ingerült, se ingerlékeny nem vagyok. Analizálni meg pláne nem kell! Inkább az eredeti kérdésre próbálj koncentrálni!


Ahogy én teszem! Csak én 2 milliméternél távolabbra is látok, meg összefüggéseiben látom a dolgokat. Bocsánat, hogy kifejlődött az agyam...

A guppi szaporodása, nem bűn.

De ha az a guppi nem a szabadban él, hanem valaki dísz állatként tartja, akkor annak felelősen kell tartani!

És a nehezen kezelhető túlszaporodás okozta körülmények között kínozni őket, az viszont nagyon is bűn!

2022. aug. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Kérdező, ahogy leszűrhetted a válaszokból ha nincs egy konkrét tenyésztési terved akkor nem éri meg elevenszülők szaporításával foglalkozni mert csak a saját s az ő bajukat gyűjtöd meg.

Esetleg ha van egy biztos hely ahova bármikor bármennyi ivadékot lepasszolhatsz (jelzem ingyen sem kell senkinek, szóval a “majd eladom/ meghirdetem” vagy “a boltos biztos beveszi” nem biztos opciók) vagy tartasz valamilyen ragadozót/ ragadozókat akkor elnézhető ,hogy szaporodnak. Én jártam már meg xifókkal. Pedig társasban voltak több másik hallal plusz szülőkkel, nem vettem külön a kicsiket s mégis a növényzet közt mindig maradt annyi amennyi hónapokon belül túlszaporodáshoz vezetett 🤷

2022. aug. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!