Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A magas nitrit és ammónia,...

A magas nitrit és ammónia, okozhatja a növények pusztulását?

Figyelt kérdés
2022. szept. 9. 22:21
 1/9 A kérdező kommentje:
Egyszerűen, pusztulnak a növények, halnak el. Még az anubiasok is. Van agyagos talaj, lágyvíz, co2, 4 megfelelő neon. 250 literes az akvárium. Már mindent próbáltam a tápokkal, de nem javul. Most TF tápokat használok. 7 mili macro és planter, 5 mili carbo, 3 mili kálium, a foszfátot, drasztikusan megemeltem, 7 milit rakok bele. Mi az, ami ilyen drasztikus növényhalálozást tud okozni. A víz elég savas, ph 6,4 alatt van.
2022. szept. 9. 22:53
 2/9 anonim ***** válasza:
Gyanítom hogy a bibi ott van ami hiányzik a leírásból, mennyi kh-gh az a lágy víz? 6,4 ph -ból szerintem túl van lágyítva.
2022. szept. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
lemaradt hogy a magas nitrit-ammónia nem növény hanem halpusztulást okoz.
2022. szept. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Összkeménység 15 körül

Karbonátkeménység 8 körül

Panzi csepegtetős teszt

2022. szept. 9. 23:36
 5/9 A kérdező kommentje:
3. Nincs halpusztulás (még)
2022. szept. 9. 23:37
 6/9 anonim ***** válasza:

Az összkeménységet vidd lentebb lágyvíz adagolással, a pH-t meg feljebb a CO2 adagolás csökkentésével.

Ez így nagyon savas.

2022. szept. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
6. Megpróbálom
2022. szept. 10. 09:31
 8/9 anonim ***** válasza:

Keress rá egy kH-pH-CO2 táblázatra.

Ez megmutatja, hogy adott keménységnél és pH-nál mennyi az oldott CO2 a vízben.

Nálad ez majdnem 100mg/l-re jön ki ezeknél az értékeknél, ez nagyon sok - nem kéne 25mg/l fölé menni.

Valószínű a túl sok CO2 bevitel viszi el a pH-t is ennyire.


A túl magas CO2 koncentrációt okozhatja az is, hogy a növények nem vesznek fel ennyit, mert nem áll rendelkezésre elegendő makro vagy mikrotápanyag a növekedéshez.

Ha elég erős (és megfelelő!) a megvilágítás, akkor valószínű a tápozáson kéne változtatni.

Keress rá a neten az estimative index (EI) tápozásra, rengeteg hasznos infót fogsz találni.

Én magamnak keverem a makrotápanyagokat, a mikrotápanyagnál meg ügyelek rá, hogy az már ne tartalmazzon NPK komponenst. (Hermész vagy egyéb gazdaboltokban nagyon olcsón beszerezhető megfelelő mikrotápanyag oldatok vannak.


Szóval én első körben picit csökkentenék a bevitt CO2-n, és átgondolnám a tápozást.


Egy kicsit lágyabb víz se rossz ötlet. De 4-es kH alá ne menj, mert akkor a karbonát puffer hiánya miatt nagyon könnyen megszaladhat a CO2 szint. 4-6 között az optimális.


A fokozott foszfát bevitellel vigyázz, ha nincs kiegyenlítve a többi tápanyaggal akkor algarobbanás lehet a vége.

2022. szept. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
8.köszönöm
2022. szept. 10. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!