Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyibe kerül egy darab...

Mennyibe kerül egy darab betta tartása?

Figyelt kérdés
Azon gondolkozom, hogy beszerzek egy bettát (teljesen kezdő vagyok, annyit tudok amire rákerestem, de nagyon sok a tévhit), de még nem biztos. Kábé 35 literes akvárium elég neki, vagy vegyek 54 litereset (a kis 5 literes "bettáknak való" "akváriumoktól" falra mászok)? Milyen fajtát ér meg venni? Vízszúrő, vízmelegítőből milyet? 28 fok körül jó? Mennyi áramot fogyaszt kábé? Legyen kettő nőstény betta, vagy egy hím? Fehér szúnyoglárvát/artémiát láttam hogy ajánlanak, de azt hol lehet kapni? Akváriumba növényeket (mohafajtákon gondolkoztam) merre lehet kapni? Vegyek egy kisebb akváriumot ha esetleg megbetegedne, és nem akarom a nagyobba tenni a gyógyszert? Ez így összesen kábé mennyibe kerül? Azt szeretném hogy ne csak túléljen, hanem boldog is legyen a hal

2022. szept. 17. 12:47
 1/2 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Ezeket ajánlom:

[link] , [link] , [link] , [link]


Illetve itt az oldalon is a többi bettás kérdést. Van sok, biztos mindenre hamar megkapod a választ. Természetesen ha valami nem tiszta kérdezhetsz :)


Árat nem nagyon tudok mondani mert sok mindentől függ. Azt tudom tanácsolni ,hogy lehetőleg szettet ne vegyél. Viszont használt cuccokat nézhetsz, például facebook csoportokban, marketplace, ilyesmi. Néha szoktak jó ajánlatok lenni.


Méretre a 35-40 literes a minimum, ha teheted nyugodtan vegyél nagyobbat.

Jó ötlet már az elején beszerezni egy karantén akváriumnak valót.


Növényeket, haltápot ugyan úgy találsz az állatkereskedésben (illetve növényeket az említett facebook csoportokban is. Sokan vannak akik jelképes összegért vagy néha ingyen is odaadják az aktuális metszést).


Általában 1 hímet szokás tartani mert impozánsabb, mutatósabb. 2 nőstény nem annyira látványos s rosszabb esetben összeverekedhetnek (néha ők is harciasak, még ha ritkábban is).


Egyébként nagy pacsi amiért előre kérdeztél! 🙌 Tartsd meg ezt a jó szokásod s addig ne vedd meg a halat (meg igazából semmit se) míg nem vagy tisztában a dolgokkal. Semmi személyes, csak voltak már gyászos esetek a felelőtlen fejjel nekiszaladás miatt.

2022. szept. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
35 liter már elég lehet, de ha teheted, a nagyobbat vedd. Kb. minimum 40 ezerből lehet kihozni egy normális akváriumot ebben a méretben.
2022. szept. 17. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!