Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Busát akarok fogni holnap...

Busát akarok fogni holnap megyek horgászni és nem tudom, hogyan tudnék fogni vagy mivel milyen módszerrel? Hungarocel golyóm nincsen. bojlival lehetséges, mert vannak kicsi bojli-aim. úszóm is van.

Figyelt kérdés

2022. okt. 22. 22:10
 1/6 anonim ***** válasza:
6%
Miért akarsz busát fogni, megölni? Különben éhen halsz??????
2022. okt. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%
#1 Ha nem értesz hozzá, ne pofázz bele. Kérdező: rengeteg cikk, videó és tipp van a neten, én azt böngészném, nem itt hergelném a köcsögöket. Sok sikert!
2022. okt. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
96%

Nekünk egyszer úgy sikerült Faddon, hogy eveztünk a csónakkal, aztán az egyik példány a víz tetején pihengetett/napozott, s úgy megijedt a lapáttól, hogy egyenest a beugrott hozzánk. Szép nagy darab volt, a fél strand összerohant hozzá, zörgött is marhára a fémladikban.

Tudom, hogy ennek minimális az esélye, de azért elmeséltem. :)

2022. okt. 23. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
1# Csak szólok, hogy egyébként nem is őshonos hal a busa, és a természetre nézve nagyobb kár az, ha nem öli meg, mintha igen...
2022. okt. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Kíváncsi vagyok sikerült e busát fognod.Kicsit elhamarkodottnak tartom hogy szombat este jut eszedbe hogy semmi nincs hozzá...Bojli esélytelen,súlyánál fogva a fenéken fekszik,a busa nem fogja felszívni.Ha már busázni akarsz,gondolom utána olvastál,vagy hallottad másoktól:a busa nem eszik semmi olyat amit horogra lehetne fűzni.A vizet szűri,planktont,vizibolhát,szúnyogot eszik.Olyan etetőanyag kell,ami nem a fenéken bont,hanem felhősít-ezt pl tejporral meg lehet oldani.A busa ebbe a felhőbe hörpint bele-a hungarocel ahhoz kell hogy a horgot felemelje abba a magasságba ahol a busa szája van.Ha nincs hungarocel esetleg jó lehet egy pop-up csali,mindegy milyen színű vagy ízű,csak emelje el a horgot a fenéktől.Még tovább bonyolítja a dolgot hogy nem tudhatod a busák a felszínen fognak napozni,vagy lent lesznek a fenéken.Az is lehet,hogy bedobálsz több kiló etetőanyagot,busát nem fogsz,de pontyot,kárászt igen...Nézd meg a tv-ben,vagy youtube-on Jankovics Krisztián busázós filmjeit,szerintem azok a módszerek ősszel is működhetnek.
2022. okt. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Busás szerelék (busafa), nagy kosár és 6 vagy 4-es horog, és busás etetőanyag (ezt nem lehet mással helyettesíteni). Ha nincsen hungarocelled, kis pop up is kikönnyíti a horgot. Fontos: reggel míg nem süt a nap rendesen a fenéken van a busa mert ott a plankton. Erős napsütésben a felszín közelében. Ott érdemes busázni nappal ahol a vízfelszínen látod őket szürcsölni a vizet. Busázáshoz sok etetőanyag kell. Minimum egy 3 kilós zacskó!
2022. okt. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!