Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek egy 30 l-es...

Szabokrisztina kérdése:

Szerintetek egy 30 l-es akváriumhoz milyen fűtő kellene?

Figyelt kérdés
2010. szept. 30. 17:28
 1/8 anonim ***** válasza:
kb 10 wattos, ha szobahőmérsékleten van tartva. lehetőleg automata hőkapcsolós.
2010. szept. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
1l - 1 w, ugyhogy 30l akvariumhoz 30W futo kell
2010. szept. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mit akarsz benne tartani, milyen hőmérsékleten. Szerintem egy 10 watt körüli automata fűtő elég, az 1 liter/1 watt szabály ilyen kis akváriumhoz szerintem felesleges.
2010. szept. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Salx Narval ***** válasza:
Kellene tudni, hogy kb hány fokos a helyiség, ill milyen meleg vizet szeretnél.PL, ha 22 fokos a szoba és neked 26 fokos víz kell, akkor 4 fokkal kell megemelned a víz hőmérsékletét, ez 30 liternél kb 15 W.Én azt tanácsolnám, hogy vedd meg a legkisebb automata fűtőt.Szerintem 50W alatt, nem igen van hőfokszabályzós fűtés, de elképzelhető.Jobban jársz, ha most egy kicsit többet adsz érte, mert nem kell folyamatosan nézegetni és esetleg ki be kapcsolgatni.
2010. okt. 1. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Oviban van az akvárium, azaz hétközben kb. 22-23 fok van, hétvégén nincs fűtés.

Per pill. 2db black molly van a vizben.

Szóval, ha jól értettem akkor 50W-os hőfokszabályzós lenne nekem jó? (ez a legkisebb automata hőfokszabályzós?)

2010. okt. 1. 14:07
 6/8 A kérdező kommentje:
bocs még egyszer: 10w-os automata főtő? Van ilyen?
2010. okt. 1. 14:09
 7/8 Salx Narval ***** válasza:
Elég lenne egy kisebb teljesítményű fix fűtőbetét is, de mivel hétvégén nincs fűtés és a mollyk nagyon kényesek a víz hőfokára, mindenképp automata fűtés kell.Ez esetben 26-27 fokra kell beállítani.Az, hogy egy hőfokszabályozós fűtés 20,vagy 50 W-os gyakorlatilag mindegy, hiszen ki- be fog kapcsolgatni a beállított hőfoknál és a fogyasztása is megegyezik.Én még nem találkoztam 50W- alatti automata fűtéssel, mint már írtam, de ettől még lehet, hogy van.A mollykhoz a 10W kevés lesz hétvégén, amikor kihűl a terem.Nyugodtan megveheted 20 és 50 W között, bármelyik automata fűtést.Nagyobb azét nem ajánlott, mert túl hirtelen fűti fel az akváriumot és megégetheti a közelébe úszó halakat. A molly szeret ráfeküdni a fűtésre, ezért is jobb a kisebb teljesítményű.Szerencsésebb lett volna kisebb testű, hidegre kevésbé érzékeny halakat választani.
2010. okt. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Hasznosak voltak
2010. okt. 2. 06:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!