Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mért van 31 fok az akváriumomb...

Mért van 31 fok az akváriumomban ha a fűtő 25fokosra van állítva?

Figyelt kérdés
Teljesen új minden,halak még nincsenek benne.Belső hőmérőm van,és van tetővilágítás is.Lehet,hogy az melegíti fel ennyire?Mit tegyek?
2011. szept. 3. 20:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Vedd ki a fűtőt. Nyárra nem kell, és a tetőt húzd félre, egy 10 centit, hogy a lámpa hője tudjon távozni a résen.

Meg ha vannak lukak, pl etetőnyílás, azt is nyisd ki.

2011. szept. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Daphina ***** válasza:

A szobában hány fok van?

A világítás, ha csak nem halogén, kizárva..,

Ezek szerint sikerült kifognod egy rossz fűtést...

2011. szept. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Attól, hogy 25 fokra van állítva, még hűteni nem fogja, csak amikor lehűl 25 alá akkor bekapcsol és felfűt 25-re és mikor elérte a b25 fokot akkor kikapcsol.


Ha a szobában is van vagy 30, akkor nyilván a víz is annyi lesz. A világítás még rátesz 1-2 plusz fokot. Fagyassz le vizet ásványvizes palackokban, és fél óránként cserélgesd. Kevesebbet világíts. Nekem is volt majdnem 30 fokos, de ezt csináltam és 26 körül tudtam tartani. 112 literes az akváriumom. Ja és jó lenne ha a tetőt levennéd vagy keresztbe tennéd rá, hogy tudjon párologni, azzal is hűt.

2011. szept. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Daphina ***** válasza:
Utolsó minek tenné rá keresztbe a tetőt???
2011. szept. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Daphina ***** válasza:
Nálam három "tűz" forró lámpatest van az akvi fölött, panelben lakom, de a 28-at meg sem közelítette pedig csak 50literes az aki...
2011. szept. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Én biztos úgy tenném, úgy megy fény is a növényeknek viszont jól tud párologni...de nekem se üvegtetőm se műanyag...polc alatt van a világítás feltéve és úgy van alatta az akvárium. A 300 meg 160 literesünkön meg fa tető van, annak felnyitom az elejét, üvegtető azon is el van most húzva. És nem is melegszik 25-26 fölé a víz, pedig van bent vagy 28-30 fok, meg 4x30W fénycső van felettük.
2011. szept. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
az én akváriumom 54literes,15w-os égő van felette,műanyag tetőbe beépítve.Nemigazán lehet félretolni,se keresztbe rakni a tetőt,mert mindenhova odacsöpögne a pára+ráilleszkedő a tető így félrehúzni semmiképp nem lehet.Kikapcsoltam most már a fűtőt,lámpa se ég,dehát ez gondolom nem megoldás.Mi lesz ha már hala is lesznek benne és 30fokosra melegszik?Vagy nagyon lehűl,mert nem megy a fűtés?Panelban lakom én is,elég meleg van a lakásban.De a fűtő elvileg csak akkor kapcsol be ha 25fok alá megy a hő.Csepegtessek bele hideg csapvizet?Még be sem állt az akvárium bioszférája,nem lassítanám ezzel a folyamatot?
2011. szept. 3. 21:05
 8/17 anonim ***** válasza:
akkor csak húzd ki a fűtőt, jövőhéten meg talán már nem lesz ilyen meleg, de akár 2 fa lécet is rakhatsz a tető alá, amivel megemeled, hogy alulról egy kicsit tudjon párologni
2011. szept. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 zull ***** válasza:
100%

Nos egy pár gondolat részemről is. ;)


Az akvárium hőfoka különösen jól követi a környezete hőmérsékletét. Ami ennek reakcióidejét befolyásolja az az akvárium mérete, vízfelület mérete, fedettsége és ez által a felette lévő légtömeg mozgása. Hogy mire gondolok? A nyári melegben az egyik legjobb hűtési technika szerintem a víz fokozott párolgásának elősegítése. Ugyanis mint fizikából tanult tény a legjobb hőelvonást a párolgás biztosítja (most a konkrét helyzetről beszélek és nem klinikai körülményekről, mielőtt valaki belekötne:))


Nekem is fedett az akváriumom. A világítás igenis súlyos fokokat tud emelni a víz hőfokán! Ugyanis ha valaki nem külső elektronikus előtéttel "hajtja" a fénycsöveit akkor az előtétek melege is hozzáadódik a fénycsövek melegéhez. Végül ez a bezárt, felmelegedett légtömeg páratartalma telítődik és a további párolgást "megfojtja". Szerintem megoldást jelenthet a tető megemelése is, de még jobb a tetőbe beépíteni PC ventilátorokat és azzal "szellőztetni" a tető alatti részt. Én is ezt tettem.

Jelenlegi megoldással ki merem jelenteni 3-4 fokot tudtam csökkenteni. ;)


Jelenlegi:

[link]


Egy korábbi:

[link]

2011. szept. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
ugyanilyen akváriumom van:)vagy ez nem a tiéd?És házilag szerelted bele a ventiket?nem értek ehhez.
2011. szept. 4. 09:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!