Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Elalgásodott növényeket meg...

Elalgásodott növényeket meg lehet menteni?

Figyelt kérdés

Ilyen nyálkás, fonálos alga lepte el a leveleiket, szárukat. Letörölni nem tudom annyira oda van ragadva.

Jávai páfrány, anubiasok, bacopák az érintettek.



2022. dec. 6. 08:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
17%
Gomba lesz az inkább, valami gombaölő permettel próbálkoznék a helyedben.
2022. dec. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Baker bocs, most nézem, hogy akvarisztika, azt gondoltam szobanövény, bocsi mégegyszer.
2022. dec. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Moszatevő márna segíthet.
2022. dec. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Semmi baj, legalább most tudom mi a teendő a szobanövények esetén.


Sajnos az aksi nem elég nagy ilyen márna számára.

2022. dec. 6. 11:01
 5/19 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Keresd ki ezek közül melyik lehet s az alapján lehet elindulni:

[link]


S ha már akvaguru akkor az algákkal kapcsolatos többi cikke:

[link]


Röviden-tömören valami egyensúly-probléma van az akváriumban s jellemzően ilyenkor szinte kiirthatatlanok az algák mivel ők töltik ki a hiányzó űrt amit más esetben a növényzet, szűrés töltene be. Szóval be kell azonosítani az algát, megkeresni a kiváltó okot s megszüntetni, lehetőleg lépésenként, a totális káosz elkerülésével. Ebben tudunk segíteni ha részletesen írsz az akváriumról, pl: mekkora, milyen szűrés, hány hal van (pontosan, fajonként), vízcserék mikor mennyi, növényzet (milyen, jól fejlődnek-e, mutatnak-e hiánytüneteket stb), szűrő tisztítása mikor-hogyan stb-stb. Még ami eszedbe jut írd le.

2022. dec. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Felhínám a figyelmet a csigák hasznosságára. Jóval előbb jelzik az egyensúly vesztést mint az algák. Sajnos a burjánzó barnaalgához nem nyúlnak de a meggyengítettnek beviszik a kegyelemdöfést, és el is takarítják, bár ez a növényekkel szemben is igaz. Az algák gyöngítésének természetes módszerei kezdő szinten nem ajánlottak, de a gyorsan növő hínárfélék betelepítése, óvatos vízlágyítással módszert talán nehéz elrontani.
2022. dec. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Mértem vízparamétereket


20L garnélás, Kb. 6 cm talajjal, ebből 1cm táptalaj felette ilyen agyagos talaj meg bazalt van.

Ledes kínai lámpa a világítás, napi 10 órában, 9W, a lumen nincs feltűntetve.

Garnélák vannak benne nem tudom pontosan hány darab most, 10 körül, illetve 1 db sisakcsiga. Pici hólyagcsigák vannak.

Növények: gömbmohák, bacopa monieri, jávai páfrány.

Tesztek: ammónia nincs, nitrát nincs, nitrit 5-10 mg/l között van. A hőmérséklet 24 fok körül.

Ph 7,6

Szűrő: [link]

Kis külső szűrő 230l/h.


Mandulafa leveleim vannak, azt szoktam berakni, a lágyítással nem próbálkoztam még, nem is mertem bolygatni ennyire.


Az alga a linkelt oldal szerint a zöld szőrnek tűnik.

2022. dec. 7. 10:15
 8/19 A kérdező kommentje:
Tüskéshínár is van, ezt elfelejtettem írni. Ilyen fehér porszerű valami jelent meg a levelein azóta nem fejlődik jól.
2022. dec. 7. 10:16
 9/19 anonim ***** válasza:
Remélem elírás az 5-10 -es nitrit szerintem az a nitrát. Egyébként ez egy érdekes kis ékszerdoboz, bár az arányok miatt egy akvakertész összekarmolja magát. A hólyagcsigák nagyon hasznosak de a fonálalgákkal nem foglalkoznak. Azokkal csak némely növényevő hal bírna de itt szóba sem jöhet. A 9w/10 óra/20L led túl erősnek tűnik, a mandulalevél bomlástermékei nem ideálisak a vizinövényeknek főleg a magas cellulóz tartalma miatt, a szűrő ezt nem befolyásolja.
2022. dec. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Igen, elírás volt. Nitrát. Olyan mintha a növények egészségesek lennének alapjáraton, de rájük nő ez a vacak, és akkor elkezdenek sorvadni.
2022. dec. 9. 04:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!