Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha elalgásodott egy horgásztó...

Ha elalgásodott egy horgásztó és büdösek és rossz ízűek a kifogott halak, akkor azok károsak az emberi szervezetre?

Figyelt kérdés
2014. okt. 16. 14:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem mindegy? Úgyse eszed meg. Amúgy nem hallottam még ilyen esetről, de egy bevizsgáltatás nem árthat.
2014. okt. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Jugi nem valószínű hogy ilyen probléma lenne, a halak mindenkép büdösek és az izűk meg attol füg hogy van megcsinálva. Jó horgászatot.
2014. okt. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem károsak.


Akkor károsak ha azért büdös, vagy azért algásodott el a tó, mert valamilyen vegyszereket öntött bele a helyi üzem.

2014. okt. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én sokszor főzök halászlét, vannak rendezvények, összejön a család, évente a halászlé ünnep, a városba van halas bolt 7-8, kettőben szabad halat venni aminek nincs takarmány íze.

Paprika az kizárólag saját, mint ahogy a hagyma is, ponty az dunai a szembe szomszédomtól, vagy a bevált tiszai halas bolt.


25 literes bográcsot hajítottam már be a kertbe kompletten mert mellék íze volt a halászlének, nem tiszai halat hoztak a zsenik, mehettek megint 10 kilóért.


[link]


[link]


Károsnak nem káros csak az íze ........

2014. okt. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Platypus ***** válasza:
Horgász családból származom, világ életemben vadvízi halat ettem, totál algás mocsaras holtágakból és tavakból. És tökéletes ízük van. Büdös, "mocsárízű" halat életemben először egy balatoni büfében ettem. Lehet hogy tévedek, de a rossz íznek szerintem köze nincs az algához, sokkal inkább a kajához amin a tavi halakat hízlalják. Egy sűrűn telepített horgásztóban nincs annyi élelem hogy ennyi halat eltartson, ezért etetik őket. Ez az élelem lehet kérdéses minőségű. Hogy veszélyes legyen a hal húsa azt erősen kétlem, de az biztos hogy az életben többet nem mennék oda horgászni. Ha rossz ízű, akkor semmi értelme.
2014. okt. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Időközben bevizsgálták a tó vizét, és kiderült, hogy el van algásodva és egy olyan fajtája telepedett meg benne, ami a hínárra tapad rá és ezt megeszik a halak. Ettől büdösek. Most beleöntenek egy halom meszet, és ez állítólag majd kiírtja ezt az algát. Köszönöm a hozzászólásokat! Egyébként én is a folyami halra szavazok, de mivel a férjem gyerekkora óta pecázik ezen a tavon, telkünk is van a tóparton, így adott, hogy megesszük a halat. Eddig semmi gond nem is volt, viszont most tavasz óta valami borzalom milyen a szaguk és az íze meg egyenesek pocsék, poshadt ízű. Bízunk benne, hogy megoldódik.
2014. okt. 21. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!