Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az akváriumom annyira elalgáso...

Az akváriumom annyira elalgásodott, hogy teljesen szétszedtem. Jól csináltam?

Figyelt kérdés
54 literes és olyan hihetetlenül algás volt, nem csak a falai, hanem az aljzat is, hogy szétszedtem. A maradék halat dunsztosba tettem egyelőre, a növényeket kidobtam (de a nagyrészét megölte az alga már úgy is). Ezután az akváriumot, tetőt, szűrőt átsikáltam 10%-os ecettel, lemostam sokszor. Az aljzatot betettem a sütőbe (bazalt). Mit csináljak még, mielőtt újraindítom az egészet?

2012. dec. 9. 17:46
1 2 3
 1/30 YourDestiny ***** válasza:
Szerintem alapvető hibák lehettek. Vagy el volt hanyagolva (vízcserék, stb.), vagy sok a hal, sok a kaja, vagy a fénnyel van gond, vagy pedig a legfontosabb: a szűrés van alulméretezve. Megfelelő összeállításból és gondozásból ilyen jellegű probléma nem lehet. Szóval tessék részletezni mindent, aztán kiderül, hol volt a probléma.
2012. dec. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:

Először is valami vödörbe kellett volna rakni a halakat, mert befőttes üvegben akkora sokk éri őket, hogy lehet túl sem élik az újraindítást.


Ezen kívül a legfontosabb hosszútávon az lenne, hogy végiggondold, mi vezetett ehhez az algásodáshoz.,

Ki kéne deríteni az okokat, és megszüntetni azt.

Ha ugyanúgy összerakod, ahogy volt, semmin nem változtatsz, ugyanúgy visszajön az alga.

Tehát nagyon át kell variálni az egészet, és lehetőleg nem esélyt adni az algáknak.


Utána pedig, ha újraindítás után lecseng a kezdeti algavirágzás, és utána is támad valami alga, akkor az elején változtass dolgokon.

A világításon, vagy szűrésen... kísérletezz.

A restart az utolsó legyen.

Mielőtt ennyire elalgásodnál, tegyél ellene.

Ez valaminek a jele, hogy rossz valami az akváriumban. Szóval legközelebb próbáld csírájában elfojtani a dolgot, azzal, hogy a kiváltó okot keresed, és szünteted meg.

Így hosszútávon egy jó stabil egészséges akváriumod lesz, mert mindig a jó irányban módosítasz rajta.

2012. dec. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 YourDestiny ***** válasza:
*ilyen szintű algásodás, és nem probléma :)
2012. dec. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
Mennyi, és milyen halak vannak benne?
2012. dec. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Előrebocsátanám, hogy igen szerencsétlen vagyok akvárium ügyben, én nem tudom hol lehetett a probléma, de mindig is volt probléma pedig se túletetés, se túltelepítés nem jöhet szóba (a végére konkrétan 1 db halam maradt). A vízcsere is megvolt ha nem is hetente de kéthetente egy vödörrel cseréltem, nem a tetejéről mertem hanem az aljáról szívtam. A fény mondjuk lehetett gond, de most másik helyen indítom újra az egészet és adagolok algaölőt rendületlenül. A szűrés 2008-as Eheim volt, vehetek másikat mert kissé forró volt a fertőtlenítésre szánt víz, és eldeformálódott, nem tudom összerakni. :( Változtatni mindenképpen fogok, új helyen lesz más halakkal lesz, és tudom hogy mindenki élőnövényes akváriumra esküszik, de nekem a növények is csak algásodtak, így műnövény lesz az új indítás után.
2012. dec. 9. 18:13
 6/30 anonim ***** válasza:

Műnövénnyel, és mérgekkel (algaölő) garantált a algásodás.

Pár hónapon belül ismét kezdheted elölről. Azt, a maradék 1 halad se fogja túlélni.

Az jó, hogy változtatsz, de ne rossz irányba menj el! Így még ér 1-2 kudarc, aztán megunod, hogy mindig csak a baj van vele.


A világítási lehetőségeidhez kell összeválogatni a növényeket, az akvárium méretéhez a megfelelő halakat, kell egy jó szűrés, és akkor az alap már jónak mondható.

Onnantól már csak kis dolgokon kell változtatni.

Gondold át ezt a dolgot.

2012. dec. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Mi a jó szűrés? Most úgyis vennem kell új szűrőt. Az Eheim 2008 nem jó? Mit vegyek?
2012. dec. 9. 18:36
 8/30 anonim ***** válasza:

A leírásod alapján (54l + Eheim 2008) egy Eheim akvárium szettről van szó.

Kezdjük a szűrővel. Az Eheim 2008 54l-re kicsi. Ehhez legalább egy Eheim Pickup 2010-es kell. Annak már megfelelő méretű a szűrőfelülete.

Ha tényleg egy szett, akkor a műanyag tetejében 15W-os neoncső van világításnak. Ez csak a strapabíróbb növényeknek elég, pl Anubiasok és moha (gömbmoha, úszó májmoha).

Ekkora akváriumnál mindenképp kell a vízcsere szigorúan hetente.


Javaslom, hogy regisztrálj az akvarista.hu-n, és olvasd el az 5 e-book-ot, abból megtudod a kezdeti lépéseket. Addig ne indítsd újra az akváriumodat.

Ha van még kérdésed, bátran tedd csak fel.

2012. dec. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Igen, tényleg szett! Szóval nagyobb szűrőt javasoltok. A fénycsövet is a szettben kaptam, valszeg 15W-os.

Az ebook-okat ismerem, elolvastam anno mikor indítottam az akváriumot, de akkor átrágom újra.

2012. dec. 9. 18:45
 10/30 YourDestiny ***** válasza:
Ha tényleg szett, akkor lehet, hogy a barna algával gyűlt meg a bajod. Ez a fény kevés. ráadásul ha olyan növényeid voltak, amik nagyobb fényigényűek és tönkrementek, akkor nem csoda. A gyári tetőt ki kéne bélelni tükörfényű öntapadós tapétával, sokat dob a fényerőn. Ettől függetlenül még nem lesz sok alternatíva növények terén, de legalább az alacsony fényigényűek jól meglesznek. Az anubiassal óvatosan, lassú fejlődése miatt még jól működő akváriumokban is gyakran megtelepednek az algák a levelein. A szűrő, nos tényeg kevés 54 literbe. A 2010 elég lenne, de nem javaslom, idétlen, nagy benga szűrők. Ha teheted, akkor egy JBL i80-as sarok belsőt vegyél. Az belefér, marhajól elhelyezhető, erős, és variálhatók a szűrőanyagok. Később akár bővíthető is. Ha jó helyen keresen, 8 ezer környékén el lehet kapni egyes webshop-okban.
2012. dec. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!