Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A zöld algát csak lekaparással...

Robetko kérdése:

A zöld algát csak lekaparással tudom eltünteti az akvárium üvegèről?( Szerek kizárva)

Figyelt kérdés

2022. dec. 10. 12:28
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
mosogató szivacs,lehetőleg új,nem használt
2022. dec. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Ha a növényzet egészséges akkor csigákkal. A lekapart alga a halaknak remek kiegészítő táplálék, még a rémült, elbújt halak is előjönnek csipegetni. Ezért nem húsvétkor kell az egészet tisztára subickolni hanem apránként elosztva. Vannak vegyszermentes természetes módszerek de precizitást, erős kontrollt igénylő művelet.
2022. dec. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően #2-sel értek egyet. Ha elég nagy lenne az akvárium /a #betta miatt nem vagyok benne biztos/ akkor még az algaevőknek nevezett halak tudnak segíteni a karbantartásban:

[link]


De teljesen ők sem helyettesítik a lekaparást.

Az akvariszikai boltokban lehet kapni különféle kialakítású pengés algakaparókat, azokkal hetente egy-egy falat letisztítva egy jó egyensúlyú /főleg a halakat nem szabad túletetni/ akvárium sokáig szép minimális időráfordítással.

2022. dec. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim válasza:
100%
Nem tudom... nekem van csigám szép számmal, otocincusok is, de a zöld pontalga hidegen hagyja őket. Én bankkártyával szoktam leszedni.
2022. dec. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Van 5darab különböző féle csigám.(süncsiga,hagymacsiga,vörösversenycsiga,sisakcsiga,zebracsiga) 60 literes az akva. A barna algát egyébként két nap alatt szépen letakaritották. A zöldhőz viszont nem nyúlnak. A növényeket is szépen ellepte az alga.
2022. dec. 10. 14:07
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom észrevetted kaparásnál hogy az algán néha még a penge is csak serceg, alig lehet neki ártani néha meg lejön még egy szivaccsal is. Ezer dologtól függ, főleg az etetéstől. Alga és alga közt dimenziós különbség van ahogy pl. a mulm lehet világosbarna könnyű, felgyülemlő, vagy sötétbarna nehéz lebomló is. A csigák néha nyerésre állnak néha vesztésre. A természetbúvár próbál rájönni az összefüggésekre a díszakvarista pedig kapar.
2022. dec. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Küldtem képeket az akváriumról
2023. febr. 24. 22:04
 8/30 A kérdező kommentje:
2023. febr. 25. 09:47
 9/30 A kérdező kommentje:
2023. febr. 25. 09:51
 10/30 A kérdező kommentje:
2023. febr. 25. 09:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!