Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Albínó guppik lehetnek a halaim?

Albínó guppik lehetnek a halaim?

Figyelt kérdés
Van egy 54 literes aksim, szépen üzemel majdnem 3 éve. Asszem 1-2 éve vettem bele új halat utoljára, csak guppik és szifók vannak benne. Nagyon szaporodnak, már túl sokan is vannak, de mindig csak jelennek meg a kicsik a víz tetején. Már régóta többször látom, hogy citromsárgás színű halak vannak benne, azt hittem szifók, de az egyik teljesen kifejlett, de guppi alakú és méretű, viszont teljesen áttetszős halvány citromsárga színe van. Lehet, hogy albínók ezek a halaim a beltenyésztés miatt? A szemük viszont fekete, nem piros.
2010. okt. 2. 17:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Könnyen lehet. Egy ilyen hosszas beltenyészetnél rendkívül érdekes (és sokszor halálos) mutációk jelennek meg :) Nálam pl kifejlődött egy érdekes haltípus: a guppiknak meghajlott a gerincük, így ott is tudnak mozogni, ezáltal sokkalta könnyebben el tudnak bújni a kicsik :) Olyan másfél, két éve jelent ez meg, azóta dacára a vérfrissítésnek, ez a mutáció kitart, és az akvárium jó fele (vagy 20 hal) ilyen ferde hátú :)
2010. okt. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
én épp ma néztem meg a kishalaimat és az egyiknek 4 hasúszója helyett 6db van(nőstény guppi). elég érdekes
2010. okt. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A legjobb lenne, ha egyáltalán nem is szaporodnának, de ugye ezt nem lehet megoldani. Már nagyon sokan vannak, kb. 10 szifó meg 15 guppi, plussz a kicsik. De van egy 16 literes, amiben legalább 30 db kicsi van még. Most van rájuk egy jelentkező, remélem legalább a felét le tudom neki passzolni.
2010. okt. 2. 17:55
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez nem albínó, hanem az eredeti vad változat. A szép színesek tenyésztettek, a vadonban ilyen kis szürkés sárgás egyszerűek a guppik.
2010. okt. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ja, az is lehet, hogy csak a vad változat. Ilyesmi, amim van, csak ennél világosabb: [link]
2010. okt. 2. 18:54
 6/7 anonim ***** válasza:
Amúgy egyszerűen szinten tartható a szaporulat: csökkentsd a búvóhelyeket. A kicsiket a szülök megeszik, ha tudják. Nálam így van már évek óta :) Ha sok a szülő, kevés a kicsi, aztán ha halnak a halak, akkor több kicsi lesz :) Szépen szinten tartja magát a populáció.
2010. okt. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nálam pont az a baj, hogy nagyon sok guppim már több, mint 2 éves és nem pusztulnak el. Az utóbbi 2 évben kb. 3-4 halam döglött meg, azok is az öreg dániók voltak, meg 1-2 idős guppi. Szinte nincs is búvóhely az akiban a növényeket leszámítva, abból viszont rengeteg van, mint a dzsungel. Pont tegnap szedtem ki a legnagyobb tövet, mert nem kapott fényt az akvárium alja, hiába ment a világítás, tök sötét volt benne, most kicsit jobb lett.

Nem nagyon döglenek a halaim (nem mintha bánnám), van egy több mint 3 éves bettám is, az is jól bírja.

2010. okt. 3. 09:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!