Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha nem akarom szaporítani a...

Ha nem akarom szaporítani a rákokat és csak őket akarom tartani mekkora akvárium kell nekik?

Figyelt kérdés
Red cherry rákokat néztem ki de nem volt még dolgom vízi állatokkal de olvastam hogy a csapvizi rákokat könnyű tartani. Floráriumot szerettem volna de láttam olyat ahol voltak benne rákok is ezért gondoltam tartani őket. Viszont csak azt olvastam hogy csapatban kell őket tartani mert azt szeretik viszont én nem magyon szeretném szaporítani őket. Mekkora akvárium kellene nekik és hány darabot érdemes tartani hogy jól érezzék magukat?

2023. febr. 9. 12:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy nekik elfelejtett szólni a "teremtő" hogy te hogy akarod őket tartani. :)


Nem fognak tőled engedélyt kérni a szaporodáshoz. :D Úgyhogy vagy édesvízben nem szaporodó garnélákat keresel helyettük, vagy valahogy megoldod az állandó túlszaporulat kérdését. (elajándékozás, stb)


Na most a florárium nagy része zöldségekből, meg szárazföldből (vízparti élettérből) áll. Ezt nagyon jól meg kell tervezni, mert a garnéláknak is kell olyan vízoszlop, amiben elfér a szűrő. (bár létezik olyan szűrő, amit fektetve is lehet használni.


Akár egyedileg is ragasztathatsz össze üveget, és pl "mélységében" hátra, felfelé építkezni növényekkel, az előtérben meg lennének a garnélák.

Ki kéne számolni, lemérni centire, hogy mekkora helyen tudod ezt megcsinálni.

Amúgy sima akváriumból olyan 25-30 liternél kissebben szerintem garnikat se érdemes tartani. Túl gyorsan kinövik, ha kisebb. Szóval csak a vizes résznek kéne nettóban olyan 20-25 liternek lenni. Szerintem 20 garnélánál több nem kell, úgyis elszaporodnak.


Vagy mondjuk magas akváriumot ragasztatni, és olyan mocsári növényeket ültetni bele, aminek az alja vízben van, a teteje meg kinő a vízből.

2023. febr. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

Idővel beáll és annyi lesz, amennyien jól érzik magukat, egy akváriumnak is van környezeti eltartóképessége. Alatta azért nem lesz, mert ahogy előttem is írták, úgyis kedvükre szaporodnak, fölötte meg azért nem, mert ha nincs több kaja, akkor nincs több kaja. De igen azt is lehet, hogy valahova mindig elajándékozod őket.


Azt viszont tudd, hogy törvény szerint elméletileg tilos őket gömb akváriumban tartani, illetve van egy minimum előírás az akváriumok méretére is az országban.

Nem mondom, hogy mindenki betartja, én is láttam sajnos rá példát, hogy valaki egy 5 literes befőttes üvegben tárolja őket, de az az akvárium, ami 20-30 liternél kisebb, az szerintem is egészségtelen nekik, attól függetlenül, hogy "túlélnek" benne.

Ha bizonytalan vagy, és szeretnéd, hogy boldogok legyenek, jól érezzék magukat, akkor olvasgass kicsit a témában, szerencsére nagyon sok helyen foglalkoznak velük: milyen és mennyi víz kell nekik, miket esznek, figyelni kell, hogy nem minden növényi táp és talaj a barátjuk, mert egy-két óra alatt is kinyírhatsz vele egy állományt stb.

2023. febr. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

2-es, az se vízminőségben, se a stresszes környezet miatt, sose egy egészséges dolog, ha az akvárium mérete "kontrollálja" a mennyiséget.

Jócskán túl tudnak szaporodni, ha már a vízminőség, vagy a zsúfoltság okozta stressztől áll le a szaporodásuk, az elég messze van attól, hogy jól éreznék magukat.

2023. febr. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat nagyon rendesek vagytok! Igen emiatt gondolkozok nagyon rajta hogy kellenek e nekem egyáltalán mert nem tudnék mit csinálni a szaporulattal. Nem is értek hozzájuk ezért is kérdezem. Gömbben semmi képpen nem tartánám őket mert olvastam egyszer hogy megbolondul benne az aranyhal is. Először amúgy is a növényeket kellene hogy megmaradjanak de lehet azokat se tudnám életben tartani :D Úgyhogy egyelőre hanyagolni fogom szerintem a projektet. Majd ha csinálok egyet akkor úgy csinálom meg az alapot hogy ha később akarok lehessen bele tenni rákokat értve hogy megfelelőek legyenek nekik a növények kövek stb. Csak tetszenek halak nélkül is pl az aquascape maga a növények ezért gondoltam hogy kiegészítem rákokkal mert nem nehéz őket ellátni. De tényleg nagyon köszi mindenkinek a válaszokat.
2023. febr. 9. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!