Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől ilyen a víz? Mit csinált...

Mitől ilyen a víz? Mit csináltam rosszul? És mi a megoldás? Most cseréljek vizet?

Figyelt kérdés
Van egy 40 l akvárium ,3 hete fel van töltve vízzel,fekete kavics,műnövény,élő növény,szivacsszűrő légpumpával.ha a kavicsot nézem,apró porszerű valami van rajta,meg a növényeken is.Vízcsere nemvolt idáig ,hétvégén hozza a haverom a halakat bele.
2010. okt. 5. 19:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Kimostad az aljzatot mielőtt beletetted?
2010. okt. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha megmozgatod a növényt lejön róla, vagy rá van rakódva? Lehet, hogy a kavicsban voltak finom szemek és feltöltéskor felkavarodott, a kevés vízmozgástól pedig ott mradt. Ha erről van szó, akkor az nem baj. De sokminden lehet, így nehéz megmondani.
2010. okt. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Teljesen tisztára mostam a kavicsot mielött beletettem .Lejön a növényről,aztán leüllepedik ,nincs ráragadva .Szép tiszta a víz egyébként csak zavaros lesz ha felkavarom ezt az izét.Ma megpróbálom a naggyát leszívni.
2010. okt. 6. 12:49
 4/8 anonim ***** válasza:
Talán valamilyen bujkálónak az anyaga, nincs ilyen mesterséges, lyukacsos köved? Azt mesterségesen állítják elő, talán annak oldódtak le a darabkái.
2010. okt. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nincs semmi ilyenem,viszont ma kivágtam egy műnövényt a kukába,mert mintha a festék oldódott le volna róla mikor megkapartam a körmömmel.Még jó hogy ilyeneket lehet kapni.
2010. okt. 6. 17:33
 6/8 A kérdező kommentje:
Közben lehet hogy rájöttem.Múlt héten vettem élő növényeket és esetleg maradhatott a gyökere körül szivacs amibe ültetve volt,és talán annak a darabkái lehetnek ami szétfoszlott.
2010. okt. 6. 17:37
 7/8 anonim ***** válasza:

Vegyél 1db törpe szívó harcsát + 2db almacsigát.


Én barátomnak vettem, és nála a dzsuvás növényeket ez a "kombó" úgy letisztította 2 nap alatt, hogy utána ragyogott az egész :)

2010. okt. 7. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
szívóharcsáim vannak
2010. okt. 7. 10:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!