Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » JBL Manado, le fog tisztulni...

JBL Manado, le fog tisztulni a víz, vagy cseréljek?

Figyelt kérdés

Vettem ma egy 112 literes akváriumot. Nekem van a 300 literes sügéres meg a 33 literes nano. Na most a nano-t fogom áttelepíteni a 112 literesbe. Betettem az Aquabasis plus-t, majd a Manado-t (utóbbit 1x öblítettem át, ahogy a zacskón és itt-ott a neten olvastam). Feltöltöttem vízzel, tettem egy üveglapot a vízbe, hogy ne keveredjen fel a két talajréteg. De hát a víz valami katasztrófa. Van bent két szűrő, egy Aquael Fan3 meg egy Heto sarokszűrő, ebbe tettem perlonvattát is, meg hát elég erős (1200liter/óra), keveri ám a vizet rendesen. Persze arra ügyelek, hogy a talaj ne keveredjen. Fél 6 óta üzemelnek, mégse tisztul egy grammot se a víz. Szerintem a Manado-nak csak maradhatott pora és nem volt neki elég az az egy öblítés...mit csináljak vele? Cseréljem le megint az összes vizet? Mikorra fog letisztulni, mit csináljak vele? Linkelek képet, valami katasztrófa :D


[link]


2011. aug. 17. 20:26
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a manado az előmosást igényel, de csak németül van ráírva, magyarul semmi nincs a zacskóján erről.


Hát akkor csináld azt, hogy leszívod a vizet, és újratöltöd lassan, óvatosan.

2011. aug. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
5 óra, és leülepedik. Holnap reggel már OK lesz.
2011. aug. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Lecseréltük végül a vizet. Most már sokkal jobb. :) Kíváncsi leszek holnap reggelre milyen lesz. Szűrő menjen ugye? Attól le tud ülepedni?
2011. aug. 17. 21:17
 4/8 anonim ***** válasza:
Persze, szűrő menjen, mosd ki gyakran a szivacsát, hadd nyelje a piszkot. Amíg vészesnek látod a helyzetet, cserélgesd a vizet, egyre tisztább lesz. Szétszedni persze nem kell, hamar meg fog ez oldódni. Holnapra már nem lesz ennyire para :)
2011. aug. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Persze a szivacsot azt félóránként mosom. :) Én meg még azt hittem este telepítek át mindent. Francokat. Örülök, ha reggel felkelek, ránézek az akváriumra és nem lesz totál opál. :D Most szerintem még a klór is rátesz...rohadt klóros nálunk a víz, olyan szaga van mintha medencébe szagolnál bele. :D Raktam bele egy kis biotopolt is...hadd dolgozzon. :D
2011. aug. 17. 21:49
 6/8 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy köszönöm a válaszokat! :)
2011. aug. 17. 21:51
 7/8 anonim ***** válasza:
"totál opál" :D Ezt használni fogom.
2011. aug. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hihi...a "totál homály"-ból jött :)
2011. aug. 17. 22:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!