Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » SERA termékekről mik a tapaszt...

Zoozzoo88 kérdése:

SERA termékekről mik a tapasztalataitok?

Figyelt kérdés
Megbízható márka? Pontos teszteket gyárt? Megbízhatóak a tápok? Kinek mik a tapasztalatai?

2023. márc. 11. 13:14
 1/10 anonim ***** válasza:
54%

A hideg háborús korszak legendás kelet-német akvarisztikai kultúra hozadéka, amire a mai európai akvarisztika 90%-ban támaszkodik.

Ezt a Sera cég azóta is próbálja kamatoztatni, és az alapok ma is valósak.

Ugyanakkor mára egy nevetségesen túlárazott márkává vált, ami ugyan messze felülmúlja az olyan szélhámosokat, mint pl. a Juwel, vagy amilyenné a JBL kezd válni, de azért ár/érték arányban bőven lehet nála jobbat is találni.


Ami meg az akvarisztikában használatos teszteket illeti, nincsenek csodák. A tudomány, meg a kémia, tart ahol tart, igazán pontos tesztekhez milliárdos felszerelésű laboratóriumok kellenek.

Az ilyen-olyan csepegtetős, meg mártogatós teszteket mindig fenntartással kell kezelni. Nincsenek csodák. Egyik se lesz pontos. Ha az, az a véletlen műve. Nagyjából mutatnak egy irányt, amit érdemes figyelembe venni, pláne, ha az szélsőséget mutat , de a helyükön kell kezelni, mert egyik se egy precíziós műszer.

Én amúgy jbl teszteket használok. Vagy keménység/kémhatás beállításnál, mikor sok teszt kell, sima neptun tesztet. Nem rosszabb, mint ami 3-szor annyiba kerül.

2023. márc. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Sera Vipagran granulátumot nem ették a halaim. Abszolút nem.

Valami színes pelletet próbáltam még, nagyon porzott és azt se igazán ették. Hamar elsüllyedt és szétmállott.

A wels chips nem rossz.

A hikari, fluval tápok szerintem sokkal jobbak.


Seraból a gyógyszerek nagyon hatásosak. A fishtamin is hasznos termék.


Sera levegőztetőm van, egészen halk.


Sera külső szűrőm is volt (biofil 400), ami egy rakás sz4r volt. Az uv lámpa hamar kiégett, hangos is volt és egy idő után szivárgott belőle a víz.

2023. márc. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Igen, a gyógyszerek kiválóak!

Tápból nekem a kevésbé ismert vipa chips-re kattantak rá a talajlakók, és rákok.

2023. márc. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Barnabas333 ***** válasza:
Nekem csak sera vipagram főeledekem van. Megeszik, de a tápértéke nagyon kevés, bogárlisztes vacak. Csak másik szárazzal együtt adom kiegészítőnek. Tudod mi a jó száraz kaja? A diszkoszhal granulátum, narancssárgás morzsolós anyag. Fel is puhul, de szétszoktam morzsolni a kisebbeknek. 500gr 2-3évig elég kisebb halaknak, mint neon,molli,platti,xifó. Ha megszagolod büdös. A legmárkássabb halkaják büdösek. Azt hiszem rák van benne.
2023. márc. 26. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Woody2 ***** válasza:
A gyógyszerei és a vízkezelő szerek jók. A fénycsövei szintén jók voltak régen de ezek az új ledes vackok nem tudom milyen minőséget képviselnek. A technika nem egy nagy szám. A levegőpumpás aljzattisztító meg a csigacsapda egész ötletes cuccok :D. A halkaják nem annyira rosszak, közepes minőséget képviselnek, vannak sokkal rosszabbak is a piacon de vannak jobbak is.
2023. márc. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Barnabas333 ***** válasza:
Ami nagyon jó halkaja az a JBL Novo mini granno mix. Azért most írom, mert én is csak most próbáltam ki. 3-10 cms halaknak.
2023. ápr. 19. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én már 2x rendeltem olyan jbl kaját (novo tabs) amik molyosak voltak. Tele voltak lárvával.

Amikor kibontottam a kaját jó része por állagú volt, volt egy pár halott lárva és sok élő.

2023. ápr. 19. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Barnabas333 ***** válasza:
7es és nem járt le a szavatosságuk?
2023. ápr. 20. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem, több mint 1 év múlva járt volna le

A panaszlevelemre azt írták vissza, hogy biztosan a gyárban került bele. Megnyugtató. Ki tudja hány ezer lárvás terméket csomagoltak be és szállítottak boltokba.

2023. ápr. 20. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Barnabas333 ***** válasza:
Én még jbl holiday tablettát vettem az is jó volt.
2023. ápr. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!