Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lenne ha belepisilnék az...

Mi lenne ha belepisilnék az akváriumba?

Figyelt kérdés

Azt a tanácsot kaptam, hogy a halak előtt sokáig üresen kell járatni az akváriumot.

Elvileg azért, hogy elszaporodjanak azok a baktériumok, amik majd lebontják a halak végtermékeit.

Igen ám de hát ez egy ördögi kör, mert anélkül meg nem tudnak elszaporodni, ha a halak nem pisilnek/kakilnak bele!

Szóval a kérdés az, hogy akkor belepisiljek/kakiljak e az akváriumba!


Gondolom az túlzás lenne, hogy belekulázok akkorát, mint egy pofajka ujja, de mondjuk egy kicsit tegyek a vízbe?


2023. márc. 18. 10:44
1 2
 11/19 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

“Nem tudom elképzelni.

Beleraksz a vízbe egy 3 miliméteres halkaját, odamegy a ezred milliméteres baci, és ham bekapja, mint a kisgömböc? Vagy mekkora böhöm genyó nagy ez a baktérium?” (…)


Mármint beadod a halkaját s az elkezd rothadni, bomlani. Abból lesz ammónia a baciknak, nem direkt a kaját kapják be mint a halak.

Majd pár hét múlva az első bekerülő halak vagy egyéb élőlények végtermékéből is lesz ammónia. Végső soron ugyan ott vagy, ugyan azt a kaját adod be, máshonnan nem kerül semmi az akvába csak az amit te beadsz. Csak az első hetekben nincs ott hal aminek a bélrendszerén átmenne a kaja.


Elsőre azt hittem full komolytalan poén kérdés, de ez a 10-es kommented összezavaróan komoly lett 🤔

2023. márc. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

# 11 ;)


Köszi, így már értem!

Egy pillanatra felmerült bennem a gyanú, hogy van az akvaristák közt valami titkos megállapodás, hogy senki nem beszél arról, hogy az elején hogy pisilt bele az akváriumba... És vannak titkos vitafórumok arról, hogy a precíz mérőedényes adagolás a jobb, vagy a közvetlenül belecsobogtatós.


De így már érthető! Köszönöm! Ez mindenképpen kulturáltabb megoldás, és a család se fog furcsa szemmel nézni rám!

2023. márc. 18. 12:21
 13/19 anonim ***** válasza:
0%

"Gondolom az túlzás lenne, hogy belekulázok akkorát, mint egy pofajka ujja, de mondjuk egy kicsit tegyek a vízbe?"


Nem, nem lenne az. Na de csak akkor jó, ha hígat nyomsz bele. Kicsit hashajtózz. A fos jobban eloszlik a vízben majd.

2023. márc. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
84%

Az hogy a természethez fordulsz az akvarisztika problémáinak megoldására az nagyon is jó irány, ne hagyd hogy kiöljék belőled, olyanok szoktak mindent kontrázni akik soha semmit nem próbálnak ki, minden információjuk másoktól ered vagy kereskedelemből tengetik napjaikat. Szinte mindenre van vásárlás mentes alternatíva.

A széklet elvetendő mert tele van olyan bacikkal amik a halakra de még rád nézve is igen veszélyesek. A vizelet, ha nem szedsz semmilyen gyógyszert és nem vagy beteg teljesen akva kompatibilis anyag. Amiben tévedsz az arányok, 1 csepp kb. 50-100 liter faunájának megfelelő szennyezést jelent.

2023. márc. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Tevenyereggyarto ***** válasza:
34%

“Egy pillanatra felmerült bennem a gyanú, hogy van az akvaristák közt valami titkos megállapodás, hogy senki nem beszél arról, hogy az elején hogy pisilt bele az akváriumba... És vannak titkos vitafórumok arról, hogy a precíz mérőedényes adagolás a jobb, vagy a közvetlenül belecsobogtatós.”


Ó, hát hogyne. Világszerte vannak szupertitkos akvarista összejövetelek ahol összeülünk s megbeszéljük ki milyen pózban helyezte termékét akváriumába meg egyéb világmegváltó tervek. Mi vagyunk azok a bizonyos háttérben lapuló “tudjukkik” akikről leggyakrabban ezotéria meg politika körökben emlegetnek. Pont azért nem neveznek név szerint mert akkor aztán senki sem venné komolyan. Na vajon miért szokták sok egyéb mellett még a “cápák” vagy “nagy halak” kifejezést is használni? Na ugye-ugye, összeállnak a szálak, elvarródnak a hiányzó kirakós darabok! De erről egy szót se senkinek, tudod, szupertitkos.

2023. márc. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%
Hogy lehet valaki ennyire idióta..
2023. márc. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

#14-es!

Arra amit mondtál, szerintem nagyon jó példa a 16-os.

Azért idiótázik, mert ő maga annyira idióta, hogy azt se érti miről van szó, egy értelmes gondolat nincs a fejében.

2023. márc. 19. 06:56
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sokkal egyszerűbb beszórni halkaját és hagyni hagy bomoljon az. A vizeletben lehet jelen pl. fogamzásgátlóból származó hormonok, gyógyszerekből visszamaradt anyagok, már ezért is inkább kerülném, a másik szempont hogy a végtermékeimmel nem szívesen érintkezek.


Egyébként van aki ammóniát csepegtet az akvába és úgy járatja azt. Nekem teljesen bevált a halkaja, kb. nap pontosan 3 hét és beállt.

2023. márc. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Vegyél bio starter baci kultúrát
2023. márc. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!