Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől lukadhat ki Bettám...

Mitől lukadhat ki Bettám fátyolos uszonya?

Figyelt kérdés
Hosszú fátyolos uszonya két helyen is ki van lukadva, és mintha egyre nagyobb lenne a luk. Ez természetes, vagy valami nincs rendbe vele? Egyedül van az akváriumban egy almacsigával, szóval csipkedés ki van zárva.
2010. okt. 7. 20:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

sztem uszonyrothadása van:S

nézz utána googléban

2010. okt. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem természetes, valamilyen betegség okozhatja, talán fátyolrothadás, vagy ha valami éles elvágta/kiszúrta, akkor könnyen megtelepedhet rajta gomba, parazita, kezelni kell.
2010. okt. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Salx Narval ***** válasza:
Mindenek előtt 50%-os vízcsere, azonos hőmérsékletű klórtalanított vízzel és talajtakarítás.Ezt követően kezelés. [link]
2010. okt. 8. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nézegettem a neten az uszonyrothadás betegséget, de nem hinném, sőt remélem, hogy nem az a baja. Hetente takarítom (80%vízcsere + talajtakarítás). Aquasafe+ seraflorena-t rakok a vizébe és most nemrég vettem neki fishtamint is.
2010. okt. 8. 15:24
 5/12 anonim ***** válasza:
80% ? Jól írtad? Mert ha igen, az baj. Egyrészt hatalmas stresszt okozol vele a haladnak, másrészt a hasznos, beállt vizet is eltávolítod. 30% a normális, 50% is csak ilyenkor, betegség esetén.
2010. okt. 8. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Salx Narval ***** válasza:
Bizony, ez nagyon sok, ennyit nem szabad lecserélni egyszerre.Kellene egy szűrő, ha még nincs.Lehet külső akasztós szűrő is, ha szűk a hely.Ha nem tűnik betegnek, akkor sem ártana egy adag aquafurán a biztonság kedvéért.Én a sérült,úszóra, farokra , pár csepp malachit zöldet csepegtetek.A halat óvatosan kifogom és még a hálóban csepegtetek a sérült részre pár cseppet, várok 10-15mp-et, hogy jól tapadjon meg a festék és mehet vissza.Ezt naponta megismétlem.Jó hatású szer a S-Fishtamin is, a kajára és a vízbe is érdemes tenni belőle.Ha úgy döntesz, hogy kezeled, akkor ne etesd a kezelés alatt és 3 nap elteltével ismét csinálj 50%-os vízcserét, utánna hetente 20-30%-ot.
2010. okt. 9. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Salx Narval ***** válasza:
A malchit zöldet,vagy metilén kéket, csak úszókra és a farokra szabad csepegtetni, a hal testén lévő sebekre nem.Gondoltam jobb ha leírom, nehogy valaki félreértse.
2010. okt. 9. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igen 80%-ot írtam. Nincs szűrő benne, mert 20 liter az akvárium és zavarja a víz mozgása. Próbáltam már a legkisebb szivacsszűrővel és nem vált be. Külső akasztós szűrőt még nem próbáltam, de ahogy elnézem az sem férne el az üvegtető, meg az akvárium falára csíptetett lámpa miatt. Azért gondoltam, hogy ilyen sok 24 órás pihentetett vizet cserélek, hogy szűrő hiányában a vízben felhalmozódott káros anyagokat eltávolítsam, mert ugyebár szűrő nélkül nincsenek lebontó baktériumok. Ez akkor is sok? Tényleg elég ha csak 30-50%-ot cserélek hetente? Köszönöm a válaszokat!
2010. okt. 9. 11:25
 9/12 Salx Narval ***** válasza:
20-30% és igen.Próbáld meg a szivacsszűrőt gyengébb fokozaton járatni, vagy ha nem állítható akkor egy szabályozó csap és egy Y-ág, beiktatásával csökkenteni a nyomást.Meg kellene oldani a szűrést, de ha sok a növényed, főleg a moha és az úszó növény, akkor e nélkül is megoldható.Óvatosan etess,takarítsd rendszeresen a talajt, vegyél még növényt és mint már írtuk 20-30% vízcsere hetente.
2010. okt. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi! Sok ültetett növényem van, és két gömbmoha + úszónövényként vizisaláta.
2010. okt. 9. 13:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!