Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Fátyolos aranyhalas vagy...

Fátyolos aranyhalas vagy guppy-s akvárium?

Figyelt kérdés

Szerintetek milyen akváriumot csináljak? 120 literes. Nem tudom hogy melyik halfajtát válasszam. Melyikből, mennyi mehet bele? És ha guppy akkor hány hím és hány nőstény legyen ahhoz hogy ne nőljék túl hamar ki/ne szaporodjanak túl? Szerintetek melyik szebb?

Szűrő, levegőtető van. Guppy esetére fűtés is.


2011. ápr. 30. 19:54
 1/7 gfero ***** válasza:
42%
aranyhalból 4 db de nem ártana 150 liter.a guppik ha nem akarsz szaporulatot vegyél csak hímeket vagy 1 hím 2-3 nőstény.de egy 120 literesbe már össze lehet állítani szebb halakkal is
2011. ápr. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
46%

Nekem most van egy 130-as aranyhalasom, de évekig tartottam guppikat is.

Kezdem az aranyhalakkal. Nekik sajnos elég kicsi ez a hely, 200-asban érzik jól magukat igazán, de 3 darab viszonylag kényelmesen eltartható itt is. Nagyon erős szűrés kell hozzá (nálam 1000 liter/óra van kb.), valamint heti 30% vízcsere. Gyönyörűek, játékosak, látványosak, viszont nem sok fajta növényt tűrnek meg maguk mellett. Persze lehet ebből is gyönyörűt csinálni, itt egy példa:

[link]


A guppikkal sokkal könnyebb a dolgod, nekik igazán királyi hely a 120 liter. Sokat tarthatsz belőlük, de érdemes más békés csapathallal, elevenszülővel, esetleg gurámikkal kiegészíteni az összképet. Persze ha csak ők tetszenek, az sem baj. Ekkora helyen már beállhat egy egyensúly a szaporulatban. Olyan 30-40 felnőtt elfér, de elég 10-et megvenni, egy ideig célirányosan szaporítani őket, majd esetleg egy-két élénkebb, agresszívebb hallal szépen lekorlátozható az állomány. Szépen lehet növényesíteni, itt már nincsenek korlátok a halak miatt.

2011. ápr. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

osztott fátyolfarkút, vagy ryukin aranyhalat már lehet tartani ebben is, 3mat, ez nekik elég, egy jobb szűrés mellett, mert lassabb úszásúak. minimum, amit én is tartottam, egy fiú-lány pár, ketten sem unatkoznak, viszont egyedül ne tarts, mert nagyon szomorú lesz!

és megtaláltam a legmegfelelőbb halat, amit aranyhallal együtt lehet tartani :) mégpedig a vietnami alganyalót. ez az akvarisztikában a legmegfelelőbb faj, amit lehet aranyhallal együtt tartani. nálunk a boltban mindig lehet látni, nagyon elterjedt, békés algázó, testfelépítéséban hasonlít a törpe szívóharcsára, viszont egy vastag vízszintes fekete csík is dísziti az oldalát, nem Braziliából, hanem Észak-Indiából származik, és 8 centire nő. tehát az aranyhal nem eszi meg.

15-25C között lehet tartani, a víz keménységére különösképpen nem érzékeny. éppen akartam kérdezni, hogy miért nem ajánlja senki, az akvaristák közül az aranyhal mellé, sőt egyeltalán nem is láttam kérdést/választ itt, amiben ez a halfajta szerepelt volna, pedig szerintem eléggé elterjedt. Szóval, akvaristák. lehet ezt is ajánlani! :)

2011. ápr. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Szia.

A guppykból álló akvárium nagyon változatos is lehet.

Mivel nagyon sok féle, különböző fajtájú guppi létezik.

Viszont:

Ha ezek keverednek/kereszteződnek egymással akkor gyakran férre sikerült plédányok jöhetnek létre, torzak.

Álltalában az alábbi dolgok a jellemzők:

- Torz törzs/gerinc

- Torz faj forma

- Színtelenség

- Narancssárgás-pirosas farokrész

Ha nem akarsz túl nagy összegeket ezekbe a dolgokba ölni, de szeretnél hal ügyben önállóvá vállni, akkor azt ajánlom, hogy vegyél külön tenyésztésre halakat és vegyél külön dísz halakat.

Fontosnak tartom azt, hogy a különböző fajtájú guppikat külön tartsd.

És dísz akváriumba elsősorban hímeket rakj!

A tenyésztéshez használlt arányok álltalában 5 nőstényhez 2-3 hím

2011. ápr. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat.


Murr!


Milyen hallal korlátozható a nem kívánt szaporulat? Előre is köszönöm a segítséget.

2011. ápr. 30. 22:38
 6/7 anonim ***** válasza:
Például torpedó sügérekkel szokás guppikat tartani, a felnőtteket nem bántják, de az ivadékokat egytől-egyig levadásszák, mellettük egyáltalán nem várható szaporulat. De a vitorláshalak, kisebb botia fajok is rendet tartanak.
2011. máj. 1. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm :)
2011. máj. 1. 10:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!