Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik jobb? müanyag tetős...

Melyik jobb? müanyag tetős akvárium vagy üveg tetős?

Figyelt kérdés

ha üvegtetőset veszek akkor külön kell vennem a világtást?

Azért kérdezem mert elég nahy az árrés a kettő között


2010. okt. 8. 17:29
 1/10 anonim ***** válasza:

Én mindig üvegeset vettem mert az olcsóbb, így van itthon több akváriumom, mindegyiknek fabrikáltam a tetejére valami neont és kész :)


Viszont ha boltban normális világítást veszel, az úgy bazi drága, mert kell neon ami akváriumos fényű 5ezerért, és kell armatúra hozzá, amit olyan 7-ezer-től árulnak.


De rakhatod ablakba is és akkor nem kell világtás, max kicsit algásodni fog, de ha veszel bele pár db törpeszívóharcsát, azok megoldják hogy ne algásodjon :)


Szóval igazából a legtutibb egy műanyag tetős, mert egyrészt jobban néz ki hogy nem látszik a lámpa a tetején, meg végülis együttesen olcsóbbra jön ki majdnem mintha külön vennél akváriumot+világítást.


Hát te tudod mennyi pénzed van. Csinálhatod azt is, hogy most veszel külön egy pl 60x30x30-as akváriumot, és később külön veszel rá egy műanyagtetőt világítással. Azt is lehet, mert külön ilyen tetőket is lehet kapni, csak az nem minden méretben van.

2010. okt. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem az akvárium hátsó fele le van fedve üveggel.Azon van egy fából készült világítás.(olyan színű mint az asztal amin van) Az akvárium másik fele nyitható.Szerintem ez egy jó megoldás és mivel láttam már többféle világítást akváriumra, elmondhatom hogy a bútorlapból készült néz ki a legjobban.Ha üvegtetős akváriumod van/lesz akkor a világítást külön kell venni rá.
2010. okt. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Készen kaphatónál műanyagtetős a legjobb, ami csak sima akvárium az elég snassz. :) Meg hát a világítást arra macerás megoldani.

Mi csináltattuk a 300 literest, ehhez van bútorlapos tető, ez a legszebb szerintem. De mondjuk egy 50 literest felesleges bútorlapos tetővel megcsinálni.

2010. okt. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem a műanyag tető nem igazán tetszik, hozzá teszem pénzem sincs rá, lehet, hogy azért nem :) :P

Sima üveg teteje van, arra pedig vettem 2500 Ft-ért egy komplett akváriumi vízálló fénycsövet (tehát ez már világít, csak armatúra nincs hozzá). Most a takarásán dolgozok, valószínűleg fából lesz, de így sem vészes.

2010. okt. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Azt döntsd el inkább hogy mennyire akarsz rámenni a növényekre. Szóval hogy sok növényt akarsz e belerakni, mert a növényeknek nem igazán jó az üvegtető.


Azoknak jobb lenne plexi, vagy direktbe világítani "akváriumi növényes" neonnal, tető nélkül, mert az üvegen nem megy át az UV sugár, és így a növények nem tudnak fotoszintetizálni és hamarább meg fognak barnulni.


A műanyag tetős ilyen szinten jobb, mert annál direktbe a víz fölött van a neon.


De persze te is csinálhatod tető nélkül az akváriumot, hogy csak úgy rakod rá a lámpát a víz fölé, csak akkor meg lehet ki fognak ugrani a halak ha nagyon magasan van megtöltve vízzel az akvárium. Ha meg alacsonyan van vízzel, akkor meg ronda vízköves lesz a széle körben :)


Én a műanyagtetősre szavazok.


Vagy vegyél most egy tető nélkülit, de olyan méretben amire később tudsz majd venni külön tetőt, és egy darabig világítsd akármilyen asztali lámpával, aztán mikor megint lesz pénzed vegyél hozzá utólag egy műanyag tetőt neonnal és akkor már tuti lesz.

2010. okt. 9. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

MICSODA? :DDD Az uv nem megy át az üvegen? :D

Furcsamód az én növényeim valamennyire nőnek, és üvegházakról is hallottam már... Meg szobanövényekről. Ezt hol olvastad ?:D

2010. okt. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ez nem olvastam, de a szoláriumban se barnulnál le egy üvegen át, ott is plexi van.


Az üvegház az se üvegből van, hanem egy vaskereten fóliasátor, vagy egy ilyen boltíves átlátszó műanyag házikó, csak a neve üvegház.


Az ilyen szuper CO2-s rendszerű ADA versenyakváriumokat megnézed, ezek mind tető nélkül mennek, dupla fénycsővel, vagy egyéb extra világítással.


Állatkereskedésben mondjuk egyiknek sincs teteje, de ez nem mérvadó, mert ott ugye könnyen bele kell tudni nyúlni az eladónak.


Aztán vannak ezek a gyári neon armatúrák, amit az akvárium fölé rakhatsz, azokon egy vékony plexilap van, csak hogy védje a neon foglalatot meg a trafót a pára ellen.


De most rákerestem és ezt találtam:

[link]


Hát a franc tudja. Régen szűrte az üveg az UV C sugarakat asszem azt, de most mittudom én mi a divat, hogy mit mondanak :)


Szerintem az akvárium tetők azért vannak üvegből, mert úgy könnyebb legyártani. Üveges csinálja az egészet.

Plexiből pedig egy kicsit vastagabb kell a tetejére, hogy ne hajoljon el. Nálam vannak plexilapok, mert reklámtáblákat gyártunk a melóhelyemen, szal azért nekem nem gond plexit szerezni sosem :) Nekem az ingyen van.


Most lehet hogy nálad nőnek a növények az üveglapon át, hát elhiszem, de nekem a plexi jól bevált, viszont az üveget még nem próbáltam ez igaz.

2010. okt. 10. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

De az is lehet, hogy az UV-b nem megy át, nemtom, ezért nem lehet napozni vonat ülve az ablak mellett, ezt biológia órán tanultuk. A növényeknek a fotoszintézishez meg szükséges az UV sugárzás valamilyen szinten.


Persze van sok igénytelen növény, ami nemtudom mitől él.

Az anubias az töksötétben se döglik meg.


De növénynek az se mindegy különben, hogy milyen fénycsövet használsz, mert a rózsaszínes neont szeretik.


Mondjuk a legtutibb az a HPS lámpa, csak az kicsit nagy, meg túlságosan melegszik :)

[link]

2010. okt. 10. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Aha, olvasgattam én is, de nekem ez furcsa, hiszen a szobanövények is nőnek mint a gomba üveg mögött, és rengeteg üvegből készült üvegház van, házakhoz is építenek naptereket üvegből növényneveléshez. Fóliából azért csinálják, mert olcsóbb és mozgatható, kevésbé balesetveszélyes. Egy részét biztos kiszűri az uv sugárzásnak, de szerintem az akváriumi növényeket ez nem zavarja. Dehát fene tudja :)
2010. okt. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Najó, nem tudom én sem már, mert épp ma vettem jávai mohát, amit egy srác üveg alatt növesztett, csak volt neki valami 3ezer Ft-os növénytápja, amiből minden héten öntött a vízbe és akkor úgy gyorsan nőtt állítólag.
2010. okt. 11. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!