Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Honnan tudhatom ha egy halam...

Honnan tudhatom ha egy halam öregszik?

Figyelt kérdés

van 4 halam, 1 teleszkószemű, 1 fátyolfarkú, 2 tetra. Honnan tudhatom, hogy öregszenek?

3 éve vannak meg, nem feltétlen jelenti, hogy már a végét járják. De az átlag élettartam szerintem ilyen nagy tartományban, hogy 4-5 de akár 10 évig is nem vehető 100%-nak.

Csak érdeklődés szempontjából, minden negatív kritika kihagyásával érdekelne, hogy egy halon látni e, hogy öregszik és ha igen az milyen formájában jelenik meg?

Főleg, hogy a teleszkópszeműm fekete színű, szerintem rajta még nehezebb bármit is észrevenni.



2023. ápr. 25. 00:17
 1/7 A kérdező kommentje:
Erre a válaszra időt sem pazaroltam volna, de látom marhára ráérsz.
2023. ápr. 25. 00:41
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon sokáig voltak halaim, kicsit több mint 10 év alatt rengeteg volt. Őszintén szólva, én sosem vettem észre jeleket. Volt aki betegeskedett, próbáltuk gyógyítani, kapott a vízbe gyógyszert, de az ilyen esetleges betegeskedésen kívül nem volt semmi jel. Sőt, sokaknál ennyi se volt, csak hirtelen haltak meg :( igazából ha rendesen vannak tartva, akkor sok esély van rá hogy hosszú évekig veled lesznek
2023. ápr. 25. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!:)
2023. ápr. 25. 00:58
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Igazán nincs mit, remélem sokáig fognak élni :)
2023. ápr. 25. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk sügerek vannak 30-40-en, lassan 20éve (időközben váltakoztak a különböző alfajok arányai persze), én se vettem észre különösebb jeleket. Egy-kettő, ami nagyobbra nőtt, és könnyen megismertem őket, nekik kicsit mintha fakult volna a színük öreg korukra, de ez akár fajtafüggő is lehet, más faj nálunk nem lakott, arról nem tudok véleményt mondani.

Illetve ilyen általánosabb dolgok vannak elvileg, hogy belassulnak, kevesebbet esznek, de ezek betegség idején is megjelenhetnek, szóval önmagában nem jelent semmi biztosat.

2023. ápr. 25. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Maskepp mozog. A.nagyon idos halaim, amikor meg aktivan figyeltem oket es foglalkoztam sokat az akvariumommal, lassabban mozogtak, aztan bar itt ketseges higy ez az oregseg volt e vagy oregen betegseg: nehezebben usztak a felemelkeses nem ment mar annyira, elkezdzek furan tartani maguk. aztan hat meghaltak. De ahigy irta valaki leginkabb varatlanul haltak meg halak, kulonosebb elojel nelkul.
2023. ápr. 25. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Vannak általános törvényszerűségek, pl. szimplán az, hogy múlik az idő. Ha külső jelekre gondolsz, akkor az ugyanúgy, mint embernél, elsősorban a mozgás intenzitásának csökkenésében, a testfüggelékek méretbeli növekedésén (pl. hátúszó első sugara) vehető észre, de gyakran a gerinc görbülésén, torzképződmények megjelenésében.
2023. ápr. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!