Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 80 literes akváriumba milyen...

80 literes akváriumba milyen halakat tennétek?

Figyelt kérdés

2023. máj. 17. 17:47
1 2
 11/11 Tevenyereggyarto ***** válasza:

“Tetra 600as belső szűrő”


Mármint ilyen? –>


[link]

Ahogy nézem nem éppen egy izomgép (legalább is a 600-as egy 80 literesbe), de ha nem pakolod ragyásig halakkal akkor elmegy.


“élő növényzettel, néhány csigával amik a növényekkel érkeztek.”


Remek, piros pont! Mármint komolyan, jó látni mikor valaki élő növényekkel indít s nem kell a felesleges köröket róni a műizék miatt.


“Plattit és guppit gondoltam az akváriumba. Viszont a gyerekeknek nagyon tetszik az endler guppi és a neon”


Jól gondolkodsz, platti s guppi tartható együtt. Ha azok lesznek akkor szerintem fajonként minimum 4-5, de csak hímeket s rendben is van.

A neon és endler is megoldható. Ebben az esetben legyen mondjuk legalább 8-10 neon és 4-5 hím endler. Az előbbi eset szerintem jobb mint az utóbbi mivel 80 liter kissé határeset a neonoknak (főleg a hossza miatt, szeretik a hosszú, legalább 80 cm-es úszótereket s ugye egy 80 literes általában nincs 80 cm hosszú). Persze lehet jól tartani őket egy ekkorában is. Előreláthatóan nem fognak csak azért felfordulni mert pár centivel kisebb az úszótér mint az optimális.


Esetleg hamis neonhal (Paracheirodon simulans) jobban működhet. Viszont az nem annyira toleráns mint a sima neonhal, jobban igényli a lágy vizet ami hosszútávon bajos ha alapból kemény a vizetek. Egyébként a keményebb víz például nem zavarja az elevenszülőket, sőt.

2023. máj. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!