Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi történt a halaimmal?

Mi történt a halaimmal?

Figyelt kérdés

Afrikai sügérekről van szó.

Tegnap reggel vettem észre, hogy az egyik sügér csak az aljzaton fekszik, alig vesz levegőt, amikor nem ott van, akkor függőlegesen lebeg a vízben, próbál úszni, de nem megy neki. Aztán őt kivettük, áttettük egy kisebb akváriumba. Elmentünk 2 órára és mire visszajöttünk, még 2 hal is csinálta. Őket is kivettük, sajnos elpusztultak. Aztán a nevelő akváriumban is észre vettük, hogy kb. 30 ivadéknak nagyon nagy a hasa. Mi bél vagy gyomorgyulladásra, vagy hasvízkórra gyanakodtunk.

Elmentünk akvarisztikai boltba, elmondtuk mi a helyzet. Azt mondták hasvízkór, vettünk rá JBL Ektol Fluid-ot. Beletettük az összes előírt mennyiséget, de mára megint elkezdte ezt egy pár hal. :( Sőt, mára 2-nek az úszói, meg egy helyen a hátán a pikkely olyan volt, mintha úszórothadása lenne. Azt olvastuk, hogy a hasvízkór utóhatása lehet az úszórothadás.

Mit tegyünk? Nem szeretném, ha az összes szép halacskánk kipusztulna. Miért nem hatott a gyógyszer? :( :(


2010. okt. 10. 20:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nálam vagy 20 hal döglött ki hasvízkórban, úgy 2 hét alatt. Pedig kezelgettem, deén valami sera cuccal.

Végül csak 2db öregebb hal élte túl :/

2010. okt. 11. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Sajnálom a halaidat :(

Tegnap kipakoltuk az akváriumot, mindent lemosunk fertőtlenítős vízzel (Neomagnol), valószínű növénnyel hoztuk be a betegséget. :( Voltak forgató nőstényeink is, most nem látok egyet sem, valószínű lenyelték az ikrákat, vagy épp abból pusztult el...de találtunk az egyik szikla alatt 2 nagyon picike halat, őket külön tettük. Valószínű az anyjuk azok között van, amelyik nem él már :(

Most úgy néz ki a többiek jól vannak, visszajött mindenkinek az étvágya, de még nem kapnak enni. Pár hal még rángatózik kicsit, de már úszkálnak ők is. Sokkal jobbnak látom a helyzetet, mint tegnap. Remélem tényleg meggyógyulnak...

2010. okt. 11. 09:36
 3/12 Salx Narval ***** válasza:
Nem ismerem ezt a szert, de elolvasva jónak tűnik.Mást nem nagyon tehetsz, mint amit már megtettél.Ill mégis, ezután a növényeket is tedd karanténba, ha nem akarsz megint így járni.Ha súlyosbodna a helyzet, még egy antibiotikumos kezelést megpróbálhatsz ( állatorvosi receptre ), de remélem nem lesz rá szükség.Nem lehet, hogy sok a hal és ritkán cseréled a vizet, vagy sokat etetsz? Nem feltételezem,hogy rosszul tartod őket, csak a bizonyosság érdekében kérdezem.Vegyél egy SERA Fhistamint és csepegtess a kajára , ha majd elkezded az etetést, a vízbe is tehetsz belőle.
2010. okt. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nincsenek sokan, hetente 30-40%-ot cserélünk állott vízzel, nincsenek túletetve sem. Napi 1x kapnak annyit, amennyit épp megesznek. Kis adagokban adjuk be nekik, mikor megeszik, még kapnak egy keveset és ennyi. Ezért gondoltunk a növényre, hogy azzal jött be. :(
2010. okt. 11. 10:45
 5/12 Salx Narval ***** válasza:
Ez így jónak tűnik. Valószínű, hogy a növény volt a ludas, vagyis te, mert nem fertőtlenítetted kellő módon.Majd írd meg, ha jobban vannak.Ne felejts el ismét részleges vízcserét csinálni a kezelés után.Sok sikert.
2010. okt. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Salx Narval ***** válasza:
Még valami eszembe jutott. Nyers kaját adsz nekik ? Ez is fontos lehet.
2010. okt. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Már jobban vannak, mindenki életvidám szerencsére :)

Nem etetek nyers/fagyasztott kajával, csak 4 féle táppal, granulált, lemezes, növényi alapú, fehérjés. Ez a 4 féle van, mindegyik jó minőségű. De leginkább az első 2-t kapják, többit ritkábban, azokkal inkább ivadékokat szoktak etetni.

2010. okt. 11. 13:47
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem is úgy nézett ki néha, hogy már jól vannak, aztán egyszer csak megdöglöttek. Persze én elég későn vettem észre hogy baj van.
2010. okt. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Salx Narval ***** válasza:
Pedig nem ártana, ha nyers kaját is adnál, az élőre nem akarlak rábeszélni,de a fagyi planktont a legtöbb sügér szereti.Igazából a nyers kajának kellene kitennie az étrend 70%-át.Az enyémek reszelt szívet és májat is kapnak.A növényevők zöldségmixet. Nem szerencsés dolog kizárólag száraz táppal etetni, akármilyen jó minőségű és változatos.Természetesen ezt neked kell eldöntened,de ajánlanám, hogy járj utána a témának és lehetőleg szakkönyvekben keress rá.Örülök, hogy jobban vannak a halaid.
2010. okt. 12. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Akitől vettük a halakat, egyikük sem etet fagyasztottal, nekem sincsenek jó tapasztalataim vele. Tudom, hogy nem tennék vele rosszat, sőt...de nem szeretnék megkockáztatni egy esetleges fertőzést. Hallottam több helyről, hogy akármilyen jó minőségű fagyasztottat vett, volt, hogy kifogta és betegek lettek a halak. Majd egyszer lehet, hogy kipróbálom, de egyelőre jó lesz ez a 4 féle táp.
2010. okt. 12. 08:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!