Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Fehér szöszök az akváriumban! ...

Fehér szöszök az akváriumban! Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Sajnos elszaporodtak a fehér szöszök (másképp nem tudom megfogalmazni), az akváriumban.

Szó szerint mindenen rajta van és alig lehet leszedni.

Viszont a halak megeszik...

Mi lehet ez? És hogyan kezeljem ezt a problémát?

Pár info:

100 L akvárium, melegítő, melegítőlámpa, belsőszürő, levegőporlasztó,vasfa.

Lakók: 1 pézsmateki és pár platty.

Eddig nagyon szép volt a víz és nem volt ilyen probléma.



#Koszos akvárium #Fehér szösz
2023. jún. 10. 20:03
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
kanadai nyárfa
2023. jún. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Valami gomba talán
2023. jún. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%
Friss indítás? Simán lehet ,hogy a fa miatt megjelent valami gombaszerűség. Elvileg pár nap-hét után magától eltűnik, de rásegíthetsz azzal ,hogy kézileg levakarod. Érdemes ehhez például egy csak ilyen célra fenntartott fogkefét használni.
2023. jún. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Eddig semmi gond nem volt az akváriummal, múlthét szombaton a dunánál találtam egy ágat ami megtetszett mint dekoráció.

Haza hoztam kifőztem, kiszárítottam és úgy tettem be.

De úgy látszik valamit elrontottam.

2023. jún. 10. 20:51
 5/10 anonim ***** válasza:
61%
Az a dunai ág, az volt a hiba. Nem elég kifőzni meg kiszárítani. Semmiféle lyukacsos, porózus szerkezetű anyagot természetes vizekből nem szabad használni, a fa pórusaiban maradt és a 100°-nak ellenálló mikroorganizmusok, spórák, peték életre kelnek. Elképzelhető, hogy valami örvényféreg ?
2023. jún. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy alig lehet leszedni? Rá van tapadva mindenre? Nem lehet lesöpörni?
2023. jún. 11. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Takaritsam ki az egész akváriumot,szűrőt, dekorációt vagy elég csak a részleges vízcsere???

Azt jelenti hogy alig lehet leszedni hogy rátapadt mindenre...

Olyan mintha egy fonállal logna mindenen és a teteje egy kis fehér szösz lenne.

2023. jún. 11. 07:54
 8/10 A kérdező kommentje:
Lelehet söpörni de elég nehezen
2023. jún. 11. 07:55
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ez nem biztos, hogy gomba, pedig én is arra tippeltem. Ez valami hidegvízű cucc lehet, ha dunai fából jön.

Őszintén szólva, a nagyja vizet meghagyva, én csinálnék egy takarítást. Vagy legalább kiszedném az aksiból az összes dolgot, amire rátapadt, és lesúrolnám. Nem azért, mert veszélyesnek tűnik, csak azért, hogy a nagyjától megszabadulj.

A fát nem szoktam főzni, általában fölösleges, sőt, a fa szempontjából káros.

Inkább egy 180 fokos sütőbe tenném be pár órára. Utána meg valami lavórban csinálnék egy 1 hetes próba áztatást, hogy hogy viselkedik.


Amúgy maga a cucc, nem biztos, hogy a fából jön! Egy akvárium vizében ezernyi mikroorganizmus, meg spóra van, bármilyen alga kialakulhat.

Lehet, hogy a fából csak olyan szerves anyagok áztak, ki, amin ez a fehér valami el tudott szaporodni.

Ez legtöbb esetben valami gomba féle szokott lenni, de azok nem ennyire "ragaszkodóak". Bár, lehet, hogy valami más fajta fonalas gomba, de alga is lehet. Általában nem szokott problémát okozni, de azért a nagyjától érdemes megszabadulni.

2023. jún. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, megpróbálom amiket mondtál.
2023. jún. 11. 08:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!