Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sera Baktopur vagy Jbl Ektol...

Sera Baktopur vagy Jbl Ektol fluid-ot használjak?

Figyelt kérdés
Nem vagyok benne 100%-ig biztos, de bakteriális fertőzés érte a Bettámat. Letapadt úszok, bujkálás, étvágytalanság és sokszor log fehéres kaki a hasán. Ezek szerek közül próbálnám meg kezelni. Tanácsot szeretnék kérni, ha valaki alkalmazta ezek szerek valamelyikét, hogy melyiket ajánlja és hogyan kell pontosan alkalmazni? Van egy almacsigám is, azt esetleg ki kell e venni a kezelés ideiére, meg növényeknek nem árt e?
2010. okt. 11. 21:12
 1/4 anonim ***** válasza:
legyen a JBL, serától sok halam kidöglött már.
2010. okt. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez úszórothadás. Arra tökéletes a JBL, és még sok más betegségre is. Én is ezt használom épp most, én hasvízkórra is, mert sajnos ennek az utóhatása lehet az úszórothadás :(

És úgy néz ki bevált :)

2010. okt. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A letapadt úszókat úgy értettem, hogy a két kis mellúszóját szorosan a testéhez lapítja és így áll sokáig mozdulatlanul egy levélhez támaszkodva. Nincsenek összeragadva. Nem hinném, hogy uszonyrothadása lenne, de nem lehet megállapítani pontosan, mert még kezdeti stádiumba van szerintem a fertőzés ezért is akarom minél előbb elkezdeni valamivel kezelni. Ártani gondolom nem ártok vele....
2010. okt. 11. 22:34
 4/4 Salx Narval ***** válasza:
Nézd, azért a kiváltó okot is meg kellene találni, mert ideális tartás mellett , ritkán betegszenek meg a halak.Írhatnál valamit az akváriumodról, méret, növényzet,vízhőfok, berendezés,vízcserék,etetés,stb.Hátha változtatni kéne valamin.Mind a két szer jó, talán én is a JBL-mellett voksolnék.Mindenek előtt egy 50%-os vízcsere és talajtakarítás.Fedett az akvárium?
2010. okt. 12. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!