Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A guppy hímemet megtámadta...

A guppy hímemet megtámadta egy másik hal mit csináljak?

Figyelt kérdés
A kisállat kereskedésben azt mondták nyugodtan tarthatunk sziámi harcos nőstényt guppikkal. Eleinte nem is volt problèma ,de mostanában már találtunk egy guppi hímet farok nélkül halottan. Azt gondoltam valamiben elpusztult és utána megpróbálták eltűnhetni ,de 3 napja láttam ahogy a sziámi tépi egy másik farkát és mikor már a kezemmel üldöztem akkor se akarta elengedni. Szerencsére le tudtuk szedni róla ,a guppi hím él de a farka 4/5ödét megette a sziámi már kiraktuk az akváriumból mind a két sziámi nőstényt. A kérdés mekkora az esélye a guppinak a túlélésre és a farka idővel regenerálódhat e? Szépen gyorsan úszik ahogy régen és rendesen eszik.Kérem a válaszokat azoktól akik értenek a témához.

#akvarisztika #halak #guppi #Sziámi harcos halak #Hal támadás #Hal egészsége
2023. jún. 11. 16:34
 1/7 anonim ***** válasza:
72%

Én nem vagyok szakértő de sokáig voltak halaim, guppijaim és sziámi harcos halaim is. A sziámi harcos halak nem férnek meg más fajokkal, általában. Kell neki az élettér, terriotorális stb. Olyan fajokkal tartható együtt amik pl a fenéken élnek, csigák, algaevő harcsák, rákok. Nálam ugyanígy megtámadta a guppikat, külön akváriumot kellett létrehoznom. Maga a sziámi igénytelen, kis helyen alacsony oxigénnel is elvan egyedül, de más fajokkal jobb ha nagy akváriumban tartod.


A guppik szerintem eléggé fogyóeszközök sajnos, és kifejezetten érzékeny a farokuszonyuk. Sok mindent nem tudsz tenni a megmentése érdekében. Tiszta víz meg vannak fertőtlenítő készítmények hogy talán ne fertőződhessen el, de kb ennyi, túlél amíg túlél. Az akvárium meg legyen 60 liter legalább, vagy szedd szét őket a sziámival.

2023. jún. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem ilyen a vitorláshalakkal volt, széttéptek egy zebradániót.

A guppit meg egy kardhal támadta meg, csipkedte, ilyen nem volt, hogy a sziámi támadott volna, pedig többet is tartottam más fajokkal is.

Remélhetőleg a guppid túléli, de lehet meg kéne kérdezni egy állatorvost is.

2023. jún. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2023. jún. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Tevenyereggyarto ***** válasza:
71%
A nőstény betták is lehetnek vérmesek, ahogy azt látod is. A guppik, főleg a hímek, az egyik legrosszabb választás betta mellé mert kicsi, színes, nagy uszonyú s emiatt lassú is. Ahogy az 1-es írta túl sokmindent nem tudsz tenni. Legyen tiszta a vize, használhatsz fertőtlenítőket (ha használsz akkor inkább rakd karantén akváriumba, ne a fő akvát gyógyszerezd), minél kevesebb stressz érje s vársz, reménykedsz ,hogy nem lesz rosszabb.
2023. jún. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Válasz az 1esnek: A sziámit már aznap külön raktam,köszi a hosszú választ.
2023. jún. 11. 20:37
 6/7 A kérdező kommentje:
Sziasztok azóta már elkezdett nőni a hím farka most naggyából fele akkora a farka mint volt de már most sokkal szebb csak gondoltam megosztom :)
2023. júl. 4. 21:20
 7/7 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Most már szinte biztos ,hogy megmarad☺️Így tovább.👍
2023. júl. 5. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!