Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hova kell fordulni, ha a...

Hova kell fordulni, ha a kutyámat megtámadta egy utcára kiszökő másik kutya?

Figyelt kérdés
Jöttem vissza sétáltatásból,a kutyám pórázon és van egy fickó a faluban aki folyton nyitva hagyja a kaput,nem érdekli,hogy kiszökik a kutyája,aki mellesleg nem éppen kis darab,lehet vagy 60-70 kilós. Szóval ma is így volt,pedig többször szóltunk már neki,hogy figyeljen a kutyára,mert kint mászkál egész éjjel. Már eljöttünk előttük,amikor kitámadt ez az óriási kutya és nekiment az enyémnek. (az enyém is 60 kilós,nem éppen kistermetű kutya,de a másik nagyobb volt) Nem mertem közbeavatkozni,csak elengedtem a kutyám,hogy tudja magát védeni,mert ez a kutya olyan agresszív,hogy embernek is nekitámadna. Aztán a szomszédok hoztak egy vödör vizet és így szétválasztottuk őket,de az enyémnek a háta csúnyán vérzett és az arca bal oldala is. Nem szeretnék feljelentést tenni,mert ki tudja,ez az idióta mire képes(mármint a gazda),de azért valahogy tudtára kell adni,hogy ez így nem megy. Ötleteket kérnék,ha valaki már került hasonló helyzetbe.
2019. júl. 11. 00:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Jegyző hatásköre, hogy felszólítsa azokat, akik nem megfelelően tartjàk a kutyájukat. Illetve, ha folyamatosan kint van, stb! Ebben az esetben is felé kell jelezni az esetet, mert emberre is támadhat ennyi erővel sajnos! Majd ők a tudtára adjàk, hogy ha kiszökik újra és kutyában-emberben nagy kárt tesz, akkor annak következményei lesznek... Ha tartasz tőle, jelentsétek név nélkül be! Akár többen is betelefonálhattok, hogy sajnos többszöri figyelmeztetéste sem zárja a kapuját.
2019. júl. 11. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Mialatt olvastam, nagyon ideges lettem. Rosszul vagyok az ilyen emberektől /gazdáktól. A kutyust vidd állatorvoshoz mindenképp. Nem lehetne vele komolyabban megtárgyalni, hogy a kutyája veszélyt jelent a többi állatra, és hogyha újra előfordulna ilyesmi, vagy sorozatosan szabadon kószálna a kutya, megfenyegetni, hogy akár bíróságra is viszitek az ügyet. Mindenképp próbáljatok meg azzal az idiótával elbeszélgetni vagy akár fenyegetőzéssel hatni a fejére. Ha ez sem segít, szerintem irány a rendőrség. Sok sikert, majd tájékoztass a fejleményekről! :) 😊Szurkolok!
2019. júl. 11. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy az ilyen emberekkel nem lehet ezt megbeszélni, hisz akkor már cselekedett volna, de annyira buta, hogy még csak felfogni se tudja mit követ el. Szerintem is össze kellene fogni, és minél több embernek kellene bejelenteni. Ha más nem akkor valahogy el kellene tőle kobozni a kutyát. A kutya azért szalad ki az utcára a tiédnek, mert erős területvédelem van benne és nincs megnevelve. Ha nincsenek meg az oltásai akkor a feljelentés során még meg is bírságolhatják. Én leginkább attól tartok, hogy majd a baromállat agyonveri a kutyát a feljelentés miatt vagy elaltatja. Talán állatvédők tudnának segíteni, de a menhelyeken is teltház van. Csak akkor tudnák valahogy elvenni a kutyát akár bírósági úton, ha lenne a kutyának hely ahova utána mehet. Ezen kívül más végkimenetelt nem tudok. Vagy agyonveri mérgében a gazda a kutyát, vagy elaltatja, vagy nektek okoz valami galibát amilyen egy buta, rosszindulatú ember lehet, vagy állatvédők és helyi emberek segítségével lemondatjátok a kutyáról és bírósági úton eltiltják a kutyatartástól.

Azért írom most ezeket, mert sok allatvédő/állatmenhelyt követve az interneten mindenhol ezeket olvasom.

2019. júl. 11. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Előttem már írva lett,a közjegyző hatásköre lenne.

Hivatalosan, évente be kell vallani hány kutya van,oltási könyvet csatolni St..

Tedd meg írásban a panaszodat a közjegyző felé tértivevényes levélben. Ha,esetleg készült vmilyen felvétel a mobilod által jó lenne azt is bemutatni.

Nemcsak a kaput kellene zárni a támadó kutya gazdájának,hanem pórázon kéne tartani az állatát.

Szintén a hivatali eljárásnál kérheted a kutyád orvosi költségét valamint azt is ami téged érint,kutyaszállítás,ruházatod elszakadt...

Még mindig jobb ha bejelented,mintha gyerek,más ember sérülhet meg esetleg halált okoz a kiszabaduló állat.

Nagyon sajnálnám ha azért altatnák el az állatot,mert tróger gazdája van!

2019. júl. 11. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

#4


Nem közjegyző (az egészen más történet), hanem a település jegyzője.


Kérdező: ezt igen is jelentsd be a jegyzőnek! Nem fogja kiadni, hogy ki a bejelentő. Mitől félsz? Az a baj, hogy az emberek magukban füstölögnek, mert fosnak a szomszédtól, de nem tesznek semmit.

Egy ilyen helyzetben a lakosság éppúgy felelős egy esetleges komolyabb baleset bekövetkeztéért, ha nem jelenti az esetet.

2019. júl. 11. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
Fentiekhez hozzáfűzném, hogy szerezz be paprikasprayt, és legközelebb ne engedd el a saját kutyádat, hanem parancsold be magad mögé, a támadó kutyát pedig fújd telibe.
2019. júl. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A település jegyzője egyenlő az önkormányzat közjegyzőjével,mert csak közjegyzői végzettséggel,diplomával végezheti el a feladatot. Elvileg a közjegyző hatásköre,feladata a törvények betartása!

A mi közjegyzőnk már régóta a bűnözést pártolja!

2019. júl. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát elmentem a jegyzőhöz,aki közölte,hogy ez már nem az ő hatásköre,mert ez szabálysértésnek minősül,tehát a járási hivatalnál lehet feljelentést tenni. De azért mondta,hogy ír egy felszólítást a kutya gazdájának. Végül nem tettem feljelentést,reménykedem benne,hogy elég lesz a felszólítás. Időközben eltűnt a kertből a kutya,nem tudom,mit csinált vele a barom gazdája,remélem semmi rosszat. Nekünk 20 ezer forintba került az állatorvos,de szerencsére,mint kiderült,a háziállataink is biztosítva vannak a lakásbiztosítás által,úgyhogy kifizeti a biztosító. A kutyusom szépen javul,az állatorvos ügyesen ellátta a sebeit. Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget!
2019. júl. 23. 00:29
 9/10 anonim ***** válasza:

Ne hidd el,hogy nem a hatásköre a kutyatartás szabályai a közjegyzőnek!!!!!!!!!!!!!

Az önkormányzatok nemcsak az eb bevallásában kompetensek,hanem a Helyi Rendelet-ben is megjelenik az ezzel kapcsolatos leírások!!!!! Át kéne olvasnod nálatok mennyivel tér el az országostól! Elvileg az önkormányzatok hozhatnak *rosszabb rendelkezéseket*!!!

Kedves Kérdező! A közjegyző hatásköre,vállalt feladata és kizárólag azért alkalmazzák,hogy a TÖRVÉNYT BEtartassa!!! A kutya is beletartozik!!!!!

2019. júl. 23. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9/9 voltam. Az eset közterületen történt azaz a lakóhelyeden mely az Önkormányzat Területe! Még egy ok a jegyzőtök becstelenségére!!!
2019. júl. 23. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!